Kozmik Radyo & Haber

“Üretimi esas alacağız”

“Üretimi esas alacağız”
340 views
31 Mayıs 2021 - 9:47

Adana’nın her yerinde hemşehrileriyle buluşmaya özen gösteren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, Seyhan ilçesinde 10 saatte 10 köyü dolaştı.
Sırasıyla Yalmanlı, Koyuncu, Kayışlı, Camuzcu, Karayusuflu, Serinevler, Salmanbeyli, Çaputçu, Köylüoğlu ve Mürseloğlu muhtarları Oktay Baysal, Arif Tünk, Ayhan Gözel, Gökhan Böbürer, Ata Dağlı, Kanber Gök, İlker Şimşek, Ali Yıldırım, Ahmet Önal ve Mehmet Kiçik, köylüler, çiftçiler ve vatandaşları ziyaret eden Dr. Şevkin, Türkiye’nin yeniden parlamenter-demokratik sistemle yönetilmesi gerektiğini söyledi.
“İKTİDAR TÜKETİMİ ESAS ALIYOR”
Her köyde hemşehrilerinin büyük ilgisiyle karşılanan Dr. Şevkin, vatandaşların ekonomik kriz, pandemi ve sağlıkta yaşanan sorunlar nedeniyle iktidara ‘Artık yeter’ dediğini kaydetti. Dr. Şevkin, gençlerin iş alanlarının bitirildiği, işsizliğin 10 milyonu aştığı Türkiye’de iktidarın üretim yerine tüketimi tercih ettiğini dile getirdi.
“HALKIMIZ HAKKINI HELAL ETMEYECEK”
Halkın alım gücünün düşmesine, fiyatların her alanda artmasına ve Türk lirasının sürekli bir değer kaybına uğramasına karşın ülkeyi yönetenlerin savurganlıktan taviz vermediğini dile getiren Dr. Şevkin, “Milletimiz borç batağında savruluyor. Kadınlarımız Pazar artıklarıyla mutfaklarında tencere kaynatmaya çalışıyor. Çocuklarımız çöp konteynerlerinin içine girerek 3-5 kuruş para kazanıp ailesine yardımcı olmaya çalışıyor. Çiftçinin girdi maliyetleri sürekli artıyor. Ürünler tarlada kalıyor. Genç beyinlerimiz, üniversite mezunlarımız iş olmadığı için yurtdışına kaçıyor. Emeklilerimiz açlık sınırının altında yaşıyor. Emeklilikte yaşa takılanlar iş bulamıyor, emekli edilmiyor, evlerine ekmek götüremiyor. Milyonlarca insanımız haciz kıskacında ama birileri kafalarını saraylardan çıkarmaya üşeniyor. Milletimiz çifter, üçer, dörder ballı maaşlarla gününü gün edenlere sandıkta hesap soracak. Halkımız hakkını helal etmeyecek” diye konuştu.
“ÜRETİMİ ESAS ALACAĞIZ”
Tarımda yaşanan sorunların her geçen gün arttığını, tarım planlamasından, tarım politikasından, tarım pazarlama stratejisinden eser olmadığını vurgulayan Dr. Şevkin, “Çiftçi, köylü kaderine terk edildi. CHP iktidarında üretimi esas alacağız” şeklinde konuştu. İktidarın savurganlığının çekilmez bir hal aldığını belirten vatandaşlar ilk seçimlerde gereken dersi vereceklerini, Millet İttifakı’nın da 19 yılın hesabını sorması gerektiğini dile getirdi.
CHP’li Dr. Şevkin’in ziyaret programında Seyhan Belediye Meclis Üyeleri Süleyman Sözütek, Nilüfer Korkmaz, Duygu Atikaslan Ayçe, Türkan Pehlivan ve Okay Sangün de yer aldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.