Kozmik Radyo & Haber

“Bekçi terörüne son verilsin”

“Bekçi terörüne son verilsin”
230 views
21 Mayıs 2021 - 11:13

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, son günlerde Türkiye’nin hemen her bölgesinde yaşanan bekçi terörünü Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) gündeminde dile getirdi.

Türkiye’ye ve vatandaşa hiçbir faydası olmayan, kimden neyi koruduğu belli olmayan bekçilerin elindeki silahların derhal alınması gerektiğini kaydeden Dr. Şevkin, mecliste yaptığı konuşmada “Bekçi terörüne son verin” çağrısında bulundu.

Adana’da bir bekçinin bayram günü bir vatandaşı öldürüp başka bir bekçi arkadaşını yaraladıktan sonra kendi silahıyla intihar ettiğini vurgulayan Dr. Şevkin, Batman’da 15 yaşındaki bir gencin bekçiler tarafından öldüresiye dövüldüğünü, İstanbul’da bir gencin yine bekçiler tarafından feci şekilde dövüldüğünü, yine İstanbul’da genç bir vatandaşın ters kelepçeye maruz kaldığını kaydetti.

Yine İstanbul’da havaya ateş açan bekçilerin kaos yarattığını, vatandaşları korku ve paniğe sevkettiğini, halkın bekçilerden korunmak için polis çağırmak zorunda kaldığını anımsatan Dr. Şevkin, “Tüm bunlar son bir haftada yaşandı. Silah taşıma yetkinliğine sahip olmayan bekçilerin elindeki silahlar derhâl alınmalıdır. Ayrıca kolluk kuvvetleri varken aynı yetkilerle donatılan bekçilik uygulamasının yeni bir kaosa neden olduğu açıktır. Türkiye’ye hiçbir faydası olmayan; tam tersine, vatandaşların korkulu rüyası hâline gelen, kimden neyi koruduğu bilinmeyen bekçi terörüne derhâl son verilmelidir” diye konuştu.

AMATÖR SPOR DÜNYASI İÇİN ÇAĞRI YAPTI

CHP’li Dr. Müzeyyen Şevkin, konuşmasında ayrıca açlıkla mücadele eden amatör spor dünyasına sahip çıkılması çağrısında da bulundu. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın amatör sporcular ve amatör spor branşlarında görev yapan antrenörlere kayıtsız kaldığını dile getiren Dr. Şevkin, 1.5 yıldan bu yana karşılaşmalara çıkamayan ve evine ekmek götüremeyen amatör sporculara ve antrenörlere pandemi döneminde maddi destek verilmediğine dikkat çekti. Dr. Şevkin, “Amatör sporculara ve antrenörlere destek verilmemesi büyük sıkıntı yaratmaktadır. Bakanlığı bu konuda duyarlılığa davet ediyorum. Amatör sporcuların ve antrenörlerin mutlaka desteklenmesi gerekmektedir” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.