Kozmik Radyo & Haber

19 Mayıs istiklalin meşalesidir

19 Mayıs istiklalin meşalesidir
223 views
19 Mayıs 2021 - 10:45

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlattığı bağımsızlık mücadelesinin istiklalin meşalesi olarak tüm dünya liderleri tarafından örnek alındığını söyledi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yönetim kurulu adına açıklama yapan Esendemir, 19 Mayıs’ın tarihe gömülmek istenen bir milletin kenetlenerek, birlik ve beraberlik içinde yedi düvele nasıl başkaldırdığının en büyük nişanı olduğunu vurguladı.

Başkan Esendemir şunları kaydetti; “Büyük önder Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da tutuşturduğu meşale, yüce milletimizin çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmasına yol açmıştır. Atatürk’ün o gün gençlere verdiği meşale ilk günkü aydınlığı ile yoluna devam etmektedir.

Gençlerimiz her zamankinden daha çok aziz vatanımızın ve milletimizin geleceği için çalışmakta ve önüne çıkan her zorluğu aşmaktadır. Gençlerimiz, aziz şehitlerimizin canları pahasına savundukları bu vatan üzerinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğini daha yükseklere taşıma azim ve kararlılığındadır.”

Daha aydınlık yarınlar için gençlere olan güvenlerinin tam olduğunu kaydeden Esendemir, başta 19 Mayıs’ı gençliğe emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehit ve gazileri minnet ve şükranla andığını sözlerine ekledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.