Kozmik Radyo & Haber

SEYHAN BELEDİYESİ DURMAKSIZIN SEYHANLININ HİZMETİNDE

SEYHAN BELEDİYESİ DURMAKSIZIN SEYHANLININ HİZMETİNDE
314 views
10 Mayıs 2021 - 11:55

Covid-19 salgınında vaka sayılarında yaşanan artış nedeniyle alınan tam kapanma kararının ardından Seyhan Belediyesi, ihtiyaç sahibi vatandaşların yaşamını kolaylaştırmak için gece-gündüz demeden çalışıyor. Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, cumartesi günü açılan semt pazarlarını zabıta ekipleriyle birlikte denetleyip, vatandaşları ve pazarcı esnafını maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulması konusunda uyarırken, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri Kadir Gecesinde ihtiyaç sahiplerine konserve et, hijyen ürünleri ve lokum, Anneler Gününde de aşevlerinde sıcak yemek ikram edip kadınlara saksıda çiçek armağan ederek Anneler Gününü kutladı.

SEMT PAZARLARI DENETİMİ

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, İçişleri Bakanlığının genelgesi doğrultusunda cumartesi günü kurulan semt pazarlarını zabıta müdürlüğü ekipleriyle birlikte denetledi. Salgının yayılımının önlenmesi konusunda Pazar tezgahlarının arasındaki mesafe, maske ve hijyen kurallarının uygulanması konusunda titizlik gösterilmesi yönünde zabıta ekiplerine talimatlar veren Başkan Akay, alışveriş yapan vatandaşlara ve pazarcı esnafına da maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulması yönünde uyarılarda bulundu.

KADİR GECESİNDE DESTEK PAKETİ

Cumartesiyi pazara bağlayan gece idrak edilen kutsal Kadir Gecesinde de Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, ihtiyaç sahibi vatandaşlara konserve et, hijyen ürünleri ve lokumdan oluşan destek paketini dağıtarak dayanışma duygularını vatandaşlarla paylaştı.

SICAK YEMEK VE ÇİÇEK

Sosyal Yardım Müdürlüğü Ekipleri Anneler Gününde de TFF 1.Lig’de şampiyonluk maçına çıkacak Adana Demirspor bayraklarıyla donatılan aşevlerinde, ihtiyaç sahibi vatandaşlara sıcak yemek ikram edip, kadınlara saksıda çiçek armağan ederek Anneler Gününü kutladı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.