Kozmik Radyo & Haber

Valiliğin Nisan ayı trafik icmali açıklaması

Valiliğin Nisan ayı trafik icmali açıklaması
293 views
07 Mayıs 2021 - 11:18

Adana Valiliği Nisan ayı trafik icmali ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Valiliğin yaptığı açıklama şu şekilde gerçekleşti:

“Trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için Valiliğimizin gözetim ve denetiminde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından 2021 yılı Nisan ayı içerisinde toplam 287.734 araç kontrol edilmiştir.

Nisan ayı içerisinde yapılan denetimler sonucunda kusurlarından dolayı 1.368 araç trafikten men edilmiş, 305 sürücünün ehliyetine el konulmuştur.

Alınan tüm etkin önlemlere rağmen; trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle 2021 yılı Nisan ayı içerisinde İlimiz sınırlarında toplam; 428 maddi hasarlı, 273 yaralamalı, 1 ölümlü olmak üzere toplam 702 trafik kazası meydana gelmiştir. Bu kazalarda maalesef 402 vatandaşımız yaralanmış, 2 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir.

Valiliğimizce, İlimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülecektir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Trafik kazalarının azaltılması için sürücü ve vatandaşlarımızın da, daha duyarlı olmaları, özellikle hız limitlerine uymaları, emniyet kemerlerini takmaları, hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü olarak araç kullanmamaları, kural ihlali yapanların ise 155 ve 156 no’lu Polis ve Jandarma telefonlarına ihbar edilmeleri hususlarında vatandaşlarımızın ilgisi ve desteklerine büyük ihtiyaç vardır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.