Kozmik Radyo & Haber

AKP’NİN SKANDAL AİLE BAKANLARI

AKP’NİN SKANDAL AİLE BAKANLARI
567 views
03 Mayıs 2021 - 11:04

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ın 23 Nisan’da neden olduğu skandalla seleflerini aratmadığını söyledi.  AKP’nin aile bakanlarının geçmişte imza attığı skandalları bir bir listeleyen Bulut, “Bu ülke, ‘bir kereden bir şey olmaz’ diyen, ‘çocuk istismara uğruyorsa çığlık atsın’ diyen, millet evine ekmek götüremezken, ‘yoksulluk bitti, refahı bölüşüyoruz’diyen aile bakanları da gördü. Yeni Aile Bakanı da seleflerinin izinden gidiyor” dedi.

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut,ile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ın 23 Nisan’da neden olduğu skandalın ne ilk ne de son olduğunu belirterek, “AKP’nin aile bakanları geçmişte de çok sayıda skandala imza attı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, çocukların cinsel istismarına ilişkin verdiği tavsiyede, ‘çocukların çığlık atması gerekiyor’ dedi.  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Karaman’daki Ensar Vakfı’nda 45 çocuğun cinsel istismarına ilişkin, ‘bir kereden bir şey olmaz’ dedi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nda sadece isimler değişiyor, skandallar aynı kalıyor” ifadelerini kullandı.

YANIK DA SELEFLERİNDEN AŞAĞI KALMADI

Yeni Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ın da koltuğa oturur oturmaz büyük bir skandala imza attığını kaydeden TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu üyesi Bulut, Bakan Yanık’ın 23 Nisan dolayısıyla koltuğunu devrettiği, kimliği ve fotoğrafının gizli tutulması gereken 10 yaşında, devletin koruması altındaki bir çocukla birlikte kameralara poz vererek hukuki ve etik kuralları ihlal ettiğini kaydetti. Bakanın, konumu gereği o çocuğu herkesten daha çok koruması gerekirken, empatiden yoksun bir üslup ve beden diliyle Ramazan diye el kadar çocuğa çay ve çikolata ikram etmediğini belirten Bulut, yeni Aile Bakanı’nın da seleflerinin izinden gittiğini bildirdi.

İŞTE O SKANDAL SÖZLER…

AKP’nin Aile Bakanlığı koltuğuna oturan bakanlarının skandal sözleri:

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam:

  • Çocukların cinsel istismarına ilişkin verdiği tavsiyede, ”Annelere çok basit bir şey öğretebilirim. Çocuklara çığlık atmayı öğretmeleri gerekiyor. İstemedikleri bir durumda karşılaştıklarında çocuklarımızın çığlık atması gerekiyor etrafı haberdar edebilmeleri için” dedi.
  • “TOKİ’de artık 1+1 dairelere izin vermeyeceğiz, bu tip daireler aile yapısına uygun değil” dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu:

  • Cinsel istismar ve saldırı haberleri için ‘Sık verilmesi aileleri rencide ediyor.’ dedi.
  • Karaman’daki Ensar Vakfı’nda 45 çocuğun cinsel istismarına ilişkin, “Buna bir kere rastlanmış olması hizmetleri ile ön plana çıkmış bir kurumumuzu karalamak için gerekçe olamaz” dedi.

Aile Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya:

  • 21 Mart Dünya Down Sendromlular Farkındalık Günü’ne ilişkin açıklamasında, “İnanıyoruz ki Allah insana aşamayacağı hiçbir yükü vermez” dedi.

Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf:

  • “Ben eşcinselliğin biyolojik bir bozukluk, bir hastalık olduğuna inanıyorum. Tedavi edilmesi gereken bir şey bence” dedi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk:

  • Pandemiyle birlikte işsizlik ve yoksullukla boğuşan milyonlarca kişiyi görmezden gelerek “Yoksulluk, özellikle aşırı yoksulluk, uluslararası dokümanlarda da ifade edildiği gibi artık Türkiye için sorun olmaktan kalktı. Artık refahı paylaşma aşamasına geçtik” dedi.
  • Koronavirüsün meslek hastalığı kabul edilmesi talebiyle ilgili “Evde hastalananlar var, nasıl meslek hastalığı kabul edelim” dedi.
  • “Türkiye’deki asgari ücret, diğer Avrupa ülkelerine göre satın alma gücünde zirveye oynuyor” dedi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık:

  • 23 Nisan’da koltuğunu devrettiği koruma altındaki 10 yaşındaki çocuğun statüsünü kameralar önünde ifşa ederek, “Tabi Ramazan olduğu için bir şey ikram edemedik. Ramazan’dan sonra aynı evde kaldığı 5 arkadaşıyla birlikte bize misafir olarak gelecek o zaman çikolata ve çay hakkımızı kullanacağız” dedi.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.