Kozmik Radyo & Haber

1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI KUTLU OLSUN!

1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI KUTLU OLSUN!
252 views
30 Nisan 2021 - 13:20

CHP Adana Milletvekili Orhan Sümer, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. CHP’li Sümer yayınladığı mesajda şu ifadeler yer verdi:

“Ne yazık ki özellikle son dönemlerde birlik ve dayanışmanın engellenmeye çalışıldığı bir süreç içindeyiz.  Güvencesiz, tazminatsız çalışmaya yasal kılıflar bulunurken bir yandan da taşeron işçiler kadro sözü ile oyalanıyor.

Gelir adaletsizliği artarken, iş güvenliği bir maliyet olarak görülüyor. Bu nedenle maalesef ülkemizde, her yıl binlerce işçi hayatını kaybediyor. Ve bunları “kader” olarak açıklayan bir zihniyetin, giderek daha da baskıcı uygulamaları ile toplumsal ayrışmalar derinleşiyor.

Pandemiyle birlikte bir çok kesime evden çalışma, izin, aşı önceliği gibi haklar tanınırken işçilerimize hiçbir esneme sağlanmadı. Tüm dünya virüsle mücadele ederken çarklar durmasın diye işçi sınıfı en ön safa itildi.

Bugün ülkemizde milyonlarca asgari ücretle çalışan emekçi kardeşlerimiz daha insanca şartlar için mücadele ediyor. Tüm engellemelere ve baskılara rağmen emeğin gücünün, alın terinin en değerli en yüce değer olduğunu hatırlatıyor. Bu haklı mücadele bizlerde mutlaka emeğin yanında, emekçinin alın terinin savunucusu olacağız.

Alın terini değersizleştiren, temel hak ve özgürlükleri ihlal eden, asgari ücretliyi, işçiyi, emekçiyi, çiftçisi, küçük esnafı yok sayan bu anlayışa inat; daha yüksek sesle, birlik ve dayanışma içinde, insan onuruna yakışan bir yaşam için dün olduğu gibi bugün de mücadele etmeye devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle dünyadaki ve ülkemizdeki tüm emekçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyorum.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.