Kozmik Radyo & Haber

Tıp Fakültesi 1. Sınıf Öğrencilerine Oryantasyon Eğitimi Verildi

Tıp Fakültesi 1. Sınıf Öğrencilerine Oryantasyon Eğitimi Verildi
333 views
15 Nisan 2021 - 13:44

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesine (ÇÜTF) yeni kayıt olan öğrenciler için oryantasyon toplantısı gerçekleştirildi.

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından geleneksel olarak gerçekleştirilen uyum haftası kapsamında birinci sınıf öğrencilerine kampüs, derslikler, amfiler, laboratuvarlar ve eğitim sistemi tanıtıldı.

Tıp Fakültesi Amfisi’nde gerçekleşen toplantıya Dekan Prof. Dr. Derya Gümürdülü, 1. sınıf Koordinatörü Prof. Dr. Işıl Öcal, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. Fakülte tanıtımı ile başlayan toplantıda Dekan Prof. Dr. Derya Gümürdülü öğrencilere seslendi.

Prof. Dr. Gümürdülü: “Çok Onurlu Bir Meslek Sahibi Olmaya Adaysınız”

Prof. Dr. Gümürdülü, ÇÜTF’in önümüzdeki yıl 50. kuruluş yıldönümünü kutlayacaklarını hatırlatarak, köklü bir fakültede ülkenin en başarılı gençleri ile bir arada olduklarını ifade etti.    Prof. Dr. Gümürdülü, “Herkesin gıpta ile baktığı çok onurlu bir meslek sahibi olmaya adaysınız. Şunu çok iyi bilmelisiniz ki hekimlik sadece bir meslek değil bir tutku, yaşam tarzıdır. 6 yıllık zorlu bir maratona başlıyorsunuz. Güçlü öğretim üyesi kadromuzla sizleri mesleğe en iyi şekilde hazırlayacağımızdan şüpheniz olmasın.“ dedi.

Tanıtım filminin izlenmesinin ardından öğrenciler fakülte binasını ve kampüsü gezdi. Etkinlik anı fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.