Kozmik Radyo & Haber

SEYHAN’DA HİZMETLER ‘SİM’LE DAHA HIZLI

SEYHAN’DA HİZMETLER ‘SİM’LE DAHA HIZLI
330 views
13 Nisan 2021 - 12:44

“Seyhan Belediyesi İletişim Merkezi” (SİM) hizmete girdi. Halkın sorunlarını, taleplerini ve beklentilerini doğrudan Seyhan Belediyesi’ne ulaştırabildiği anlık iletişim ağıyla, vatandaş ile belediye arasındaki diyalog gelişirken; hem hizmetler daha hızlı ve kesintisiz olarak hayata geçiriliyor hem de vatandaş memnuniyeti artıyor. Başkan Akif Kemal Akay, “Seyhan Belediyesi olarak Seyhanlı için varız. İletişim Merkezi, halkımızın sosyal medya platformları ve Whastapp hattı üzerinden gelen taleplerini ilgili birimlere ulaştırıyor ve o taleple ilgili vatandaşlarımıza geri dönüş sağlıyor” dedi.

BAŞKAN AKAY TELEFONLA VATANDAŞLARI ARADI

Başkan Akay, kısa bir süre önce kurulan Seyhan İletişim Merkezi’nde incelemelerde bulundu. Sistemin işleyişi hakkında görevlilerden bilgi alan Akay, sosyal medya kanalları ve 0 501 707 01 01 numaralı Whatsapp hattı üzerinden belediyeye ulaşıp talepte bulunan vatandaşları telefonla arayıp, görüştü. Taleplerinin ilgili birimlere yönlendirildiği bilgisini aktaran Başkan Akay, vatandaşların Ramazan ayını da kutladı.

HALK İLE BELEDİYE ARASINDA ANLIK İLETİŞİM AĞI KURULDU

SİM aracılığıyla halk  ile belediye arasında anlık iletişimin kurulduğunu dile getiren Başkan Akay, kısa süre önce kurulan ve henüz deneme çalışmalarının yapıldığı SİM’de bugüne dek vatandaşlardan gelen 4 bin 886 talebin yanıtlandığını ifade etti.

VATANDAŞLAR TALEPLERİYLE İLGİLİ BİLGİLENDİRİLİYOR

Akay, “Vatandaşlarımızın sosyal medyadan gelen talepleri burada arkadaşlarımız değerlendiriyor, ilgili bölümlere aktarılarak, çözüm bulunmaya çalışılıyor. Sonrasında talepte bulunan kişilere de talepleriyle ilgili bilgi veriliyor” diye konuştu. 

HER MAHALLENİN HİZMET ÖNCELİĞİ SAPTANIYOR

Ayrıca, halktan SİM’e ulaşan talep ve beklentilerle ilgili bir veri tabanı oluşturularak hizmetler açısından eğilimler, öncelikler ve hassasiyetler de belirlenirken, veri tabanı üzerinde yapılan çalışmalarla her mahallenin hizmet konusundaki öncelikleri de saptanıyor.

HALKIN MEMNUNİYET DÜZEYİ DE ÖLÇÜLÜYOR

Müdürlüklerden gelen sorunların çözümlendiğine dair bilgiler doğrultusunda vatandaşlarla telefonla iletişim kurulup memnuniyet düzeyi ölçülerek işleyişin de otokontrolü yapılıyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.