Kozmik Radyo & Haber

Akdoğan: Otizmli çocukları topluma kazandırmalıyız

Akdoğan: Otizmli çocukları topluma kazandırmalıyız
301 views
12 Nisan 2021 - 16:22

Uzun yıllardır Adana’da birçok alanda hizmet veren ve gönüllere yerleşen Güney Rotary Kulübü, Dönem Başkanı Dr. Fatma Akdoğan öncülüğünde fark yaratmaya devam ediyor.

DR. AKDOĞAN’DAN DUYARLILIK

Otizm Farkındalık günü” için büyük bir duyarlılık gösteren Güney Rotary Kulübü başkanı Dr. Fatma Akdoğan otizmin bir hastalık olmadığını, doğuştan gelen bir nörolojik spektrum bozukluğu olduğunu vurgulayarak, “Bu hastalığın tedavisi mümkün değil. Ancak bu çocuklar eğitilerek topluma kazandırılabilir. Tüm çabalarımız Otizmli çocukların kendi işlerini kendileri yapacak eğitimi almalarıdır” diye açıklama yaptı.

MİNNETTARLIĞINI DİLE GETİRDİ

Geçtiğimiz kısa süreçte, Adana Rotary kulübü, Güney RotaryKülübü, Bizde Varız Derneği, Gönüllü anneler Topluluğu olarak Yeditepe engellliler parkında bir etkinlik düzenlediklerini de sözlerine ekleyen Dr. Fatma Akdoğan, “Müzik grubu eşliğinde şarkılar söylendi, palyaço ile oyunlar oynandı, çocuklara oyuncaklar dağıtıldı, resim atölyesi çalışması yapıldı. Uçan mavi balonlar ile dilekler gökyüzüne gönderildi. Etkinliğe Adana Sosyal Hizmetler il müdür yardımcısı Şemsi Dayı da katıldı. Sivil toplum kuruluşlarının duyarlılıkları ve desteklerini gösterdi. Hepsine minnettarız” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.