Kozmik Radyo & Haber

“Türkiye’de bir iktidar ve muhalefet sorunu var”

“Türkiye’de bir iktidar ve muhalefet sorunu var”
274 views
07 Nisan 2021 - 11:09

Deva Partisi Seyhan İlçe Yönetimi Adana Tabip Odası Yönetimini ziyaret etti

Deva Parti Seyhan İlçe Başkanı Halit Acı ve Yöneticileri Adana Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Selahattin Menteş ve Yönetim Kurulu üyelerini ziyaret ederek hem tanıştılar hem de partilerine destek istediler.

ACI, “İYİ İNSAN OLAN HERKESİ PARTİMİZE BEKLİYORUZ”

Adana Tabip Odası Başkan ve Yöneticilerine bulunduğu ziyarette konuşan Deva Partisi Seyhan İlçe Başkan Halit Acı, “İşini bilmeyen işinin ehli olmayan kişilere yetki verip, onları da bir yerlerde konumlandırınca devlet yönetilemez oluyor. Pandemide bunun bir örneğini yaşadık. Türkiye’de her noktada sıkıntı var ama sağlık bu işin en başında geliyor. Siz hekimlerin fikirlerinin alınmaması, sunduğunuz önerilerin işlerine gelmediği için TTB’yi kapatmayı göze alacak kadar ileri gitmeleri pandemideki kayıpları gözler önüne serdi. Genel Başkanımız Ali Babacan Türkiye’de bir iktidar ve muhalefet sorunu olduğunu bildiği için Deva Partisini kurdu. Pandemi nedeniyle zorlu bir süreç yaşadık ama Genel Seçimlere hazır hale geldik. Hedefimiz; siyasetin üslubunu değiştirmek. Yeni nesil söylemler, yeni nesil fikirler ve yeni nesil siyasetçiler üretmek. Genel Başkanımızın Deva Partisinde olmak için her zaman iki kriteden bahseder. Birincisi iyi insan olacaksınız. Birde işinizde iyi insan olacaksınız. Bu iki kriterde olan herkesi partimize bekliyoruz” dedi.

UZM. DR. MENTEŞ, “ZOR GÜNLER BİZİ BEKLİYOR”

Deva Partisi Seyhan İlçe Yönetiminin ziyaretinden memnun olduğunu dile getiren Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Selahattin Menteş, konuşmasında pandemi sürecine vurgu yaptı.

Başkan Uzm. Dr. Menteş, “Pandemide ilk vakanın görüldüğü günden bu güne kötü yönetilme sonucu üçüncü pik yaşanmaktadır. Hastanelerimizin yoğun bakımları maalesef doludur. Üzülerek söylüyorum Adana da yeni servisler açılmaya başlandı. Gelinen nokta zor günlerin bizi beklediğini gösteriyor. 32.500 kaybımız var. Karadeniz’de yapılan toplantılar sonucu oralar kıpkırmızı oldu. Yetmedi Türkiye’nin neredeyse tüm illeri kırmızıya boyandı. Bilimin ve aklın yolu bizim yolumuz. Bilimde diyor ki “mutlaka aşılamayı yapın”, kuralları sınır, kişi, zümre, tarikat ayırmadan uygulayın. Ama bunlar yapılmadı. Korunma işi vatandaşa düştü. Dileğim bu pandemiden bir an önce kurtulmak. Ülkemiz için, kentimiz için, insanımız için, doğamız için, hayvanlarımız için iyi yapan her kurum ve kişinin yanında yer almaya her zaman hazırız” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.