Kozmik Radyo & Haber

Muhtar eksenli hizmete devam

Muhtar eksenli hizmete devam
272 views
06 Nisan 2021 - 12:44

Zeydan Karalar, yoğun iş programına rağmen muhtarları dinlemekten asla vazgeçmiyor

Başkan Zeydan Karalar, “Yol arkadaşlarım” dediği muhtarlarla her fırsatta görüşüyor, sorun ve talepleri dinliyor, belediye bürokratlarıyla buluşmalarını sağlıyor.

Adana’nın en büyük ilçelerinden merkez Seyhan’daki muhtarlar Büyükşehir Belediyesi’nin sinekle mücadele ve yol çalışmalarından memnun olduklarını belirterek Başkan Zeydan Karalar’a teşekkür etti.

Muhtarlarla sık sık buluşarak sorun ve çözüm önerilerini dinleyen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Seyhan İlçesi’nin 96 muhtarıyla salgın önlemleri alınarak gerçekleştirilen toplantıda bir araya geldi, sorun ve telepleri dinledi.

Büyükşehir Belediye Meclis Salonu’nda iki grup halinde toplanan muhtarları bürokratlarıyla birlikte dinleyen Başkan Zeydan Karalar, muhtarları yol arkadaşı olarak gördüğünü belirtti.

Pandemi tedbirleri kapsamında iki grup olarak gerçekleştirilen toplantılarda muhtarlar taleplerini iletirken belediyenin özellikle sinekle mücadele ve yol çalışmalarını taktirle karşıladıklarını dile getirdiler. Her iki konuda da belediyenin başarılı çalışma gerçekleştirdiğini ifade eden muhtarlar Başkan Zeydan Karalar ve bürokratlara teşekkür etti.

MERKEZE YAPTIKLARIMIZ ARTARAK DEVAM EDECEK

Seyhan muhtarlarının çoğuyla Seyhan Belediye Başkanlığı döneminde 5 yıl birlikte çalıştıklarını kaydeden Başkan Zeydan Karalar, “Bu kardeşinizi zaten çoğunuz çok iyi biliyorsunuz. Belediyeyi nasıl teslim aldığımızı, elimizin kolumuzun bağlı olduğunu sizler de gördünüz. Şükür o günleri aşıyoruz. Aldığımız tedbirlerle hem daha fazla hizmet üretiyor, hem de daha az harcıyoruz. Bizden önceki dönemde 5 yılda dökülen asfaltın daha fazlasını biz iki yılda döktük. Göreve geldiğimizin ilk 9 ayı kımıldayamadık ama pandemiye rağmen aldığımız tedbirlerle ortaya koyduğumuz hizmetleri hepiniz görüyorsunuz. Her sene bir öncekinden iyi olacak. Kırsalda yoğun bir tempoyla acil sorunların çözümüne yöneldik. Merkezde yaptıklarımızı da hepiniz görüyorsunuz. Merkezde yaptıklarımız artarak devam edecek” dedi.

ADANA’YI HEP BİRLİKTE DAHA GÜZEL YERLERE TAŞIYACAĞIZ

Kent genelindeki muhtarlarla sık sık bir araya geldiğini, hem belediyenin hem de muhtarların amacının halka hizmet olduğunu kaydeden Başkan Zeydan Karalar şunları söyledi:

“Pandemi olmasaydı bu kardeşinizi daha sık sizlerle birlikte sahada görürdünüz. Pandemiye rağmen aldığımız tedbirlerle birlikte kent genelindeki tüm muhtarlarımızın yanına gittik, sorunlarını dinledik. Bakın burada tüm daire başkanlarımızın ve bürokratlarımızın telefonlarını sizlere dağıttık. Hizmet için her daire başkanını arayabilirsiniz ve onlar da size mutlaka döner. Biz Adana’yı hep birlikte daha güzel yerlere taşıyacağız.”

CHP Seyhan İlçe Başkanı Ahmet Dardağan, İyi Parti Seyhan İlçe Başkanı Misal Bolat ve muhtarlar ile bürokratların katıldığı toplantı, soru cevap bölümüyle sonlandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.