Kozmik Radyo & Haber

Portakal Çiçeği Karnaval’ı dijital ortamda başlıyor

Portakal Çiçeği Karnaval’ı dijital ortamda başlıyor
299 views
02 Nisan 2021 - 12:25

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında dijital ortamda gerçekleştirilecek olan Adana Portakal Çiçeği Karnavalı’nın başlamasıyla ilgili basın toplantısı düzenlendi.

Kentte bir otelde pandemi kurallarına uyularak düzenlenen toplantıya, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ ve karnavalın fikir öncüsü Ali Haydar Bozkurt katıldı.

Toplantıda konuşan Adana Valisi Süleyman Elban, 10 yıldan bu yana Adana’nın karnaval ve festivallerle anıldığını ifade etti. Koronavirüs nedeniyle Portakal Çiçeği Karnavalı’nın dijital ortamda da olsa sürekliliğinin sürdürülmesinden dolayı mutluluk duyduklarını söyleyen Vali Elban şu ifadelere yer verdi:

“Adana her mevsim güzel ama adana nisanda portakal çiçeği kokusuyla herhalde başka bir güzel. Adana insanı paylaşmayı çok sevdiği için kendisi dünyada ender rastlanan bu güzelliği hem ülkemizdeki hem de dünyadaki tüm paylaşmak istiyor onun için bu festival yapılıyor. Festival yapmak insanları bir araya getirmek güç bir iş huzur içerisinde binlerce insanı bir arada tutmak ve seneye bir daha gelmek istemelerini sağlamak çok önemli bir başarıdır.”

Portakal Çiçeği Karnavalı’nın Türkiye’nin ilk ve tek sokak karnavalı olduğunu hatırlatan karnavalın fikir öncüsü Ali Haydar Bozkurt, karnavalın Adana’da olmasından gurur duyduğunu aktardı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.