Kozmik Radyo & Haber

“Belediye Başkanının görevi hizmettir”

“Belediye Başkanının görevi hizmettir”
330 views
31 Mart 2021 - 18:49

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, basınla bir araya geldi. Çukurova Park Vadi Tesislerinde düzenlenen toplantıda Başkan Çetin’in göreve geldikten sonra yapılan tüm icraatları tanıtan video gösterimi yapıldı. Başkan Çetin, video gösteriminin ardından konuşma yaptı ve daha sonra basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Bir belediye başkanının görevinin siyaset ve konuşmak olmadığının altını çizen Başkan Çetin, “ Bir belediye başkanı siyaset yapmaz, sürekli konuşmaz, onun asıl işi hizmettir. Parti ayırt etmeden herkesi kucaklayan bir yapısı olması gerekir. Bizim siyasetle işimiz yok biz halk ve halka hizmet etmek için buradayız” dedi.

En önemsediği ve hedeflerinden biri olan Adana’nın önünün açılması olduğunu ifade eden Başkan Çetin şunları kaydetti:

ŞAMBAYADI BÖLGESİNDE İMAR SORUNUNU ÇÖZDÜK

“ Bir ilçe belediye başkanı kenti nasıl değiştirebilir, sorusunun cevabını net bir şekilde vereceğim. Değiştirebilir, yaptıkları ve yapacakları diğer belediyelere örnek olur ve şehrin kaderi değişir. Yıllardır yaşanan Şambayadı bölgesinde imar sorununu çözdük ve böylece arsa sahiplerinin müteahhitlerden istedikleri pay fiyatları makul seviyeye indi.

HAYALİMİZDEKİ BİR KENTİ OLUŞTURMANIN HEYECANINI YAŞIYORUM

Hayalimizdeki bir kenti oluşturmanın heyecanını yaşıyorum. En yakın zamanda orada ana yollar, bulvarlar açılmaya başlayacak. Kentsel tarımsal komisyonu oluşturacağız. Orada tam 250 bin kişi yaşacak. İşte kentin kaderini değiştirmek böyle oluyor. 10 bin dönüm alanda inşaatlar boy gösterecek. Belki de şehir tamamen o bölgeye kayacak.”

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, belediyeyi akılcı bir yönetim uyguladıklarını dile getirerek, belediyenin 129 milyon TL borcu olduğunu fakat bu borcun borç olmadığını belirterek şu ifadelere yer verdi:

AKILCI BİR YÖNETİM UYGULUYORUZ

“Bugünkü borcumuz 129 milyon TL’dir. Bu kadar iş yaptık, tesis kazandırdık kentin geleceğine yön verdik. Türkiye’nin işçisine en yüksek maaşı zamanında ödeyen belediyelerden birisiyiz. 7 yılın sonunda göğsümü gererek söylüyorum bugün bizim borcumuz borç değildir. Biz istesek para da biriktirirdik ama o zaman eksik yapardık. Benim işim para biriktirmek değil hizmet yapmak. Her şeyi akılcı bir yönetimle en ucuza mal edip, hizmet üretmek, elimden makası düşürmemek.”

HİZMETLERİMİZ TAMAMEN HALKA YÖNELİK

Çukurova’nın Türkiye’nin en yeşil ilçelerinden olduğunu, yoğun yeşillendirme ve park çalışmaları nedeniyle yeni park yapacak yer bulmakta zorlandıklarını belirten Çetin, hazine arazilerinden tahsis istediklerini belirtti. Çukurova’ya yaptıkları hizmetlerin tamamen halka yönelik olduğunu belirten Başkan Çetin, vatandaşın istediklerine göre çalışmalar yaptıklarının altını çizdi.

HALKA HER ZAMAN İÇ İÇEYİZ

Çukurova halkı ile her zaman iç içe olduğunu belirten Çetin, her hafta düzenli olarak hem sosyal medya üzerinden, hem de yüz yüze görüşerek şikayet, öneri ve talepleri dinleyerek sorunlara anında çözüm ürettiğini kaydetti. Her Çarşamba klavye başına geçerek Çukurovalılardan gelen soruları yanıtlayan Çetin, ‘Sen Sor Başkan Cevaplasın’ uygulamasını her hafta aksatmadan sürdürdüklerini belirtti.

HALK GÜNÜNE DEVAM EDECEĞİZ

Halkla iç içe olmanın gurur ve mutluluk verdiğini ifade eden Başkan Çetin, pandemiden önce her Cuma halk günü gerçekleştirdiklerini, halkın sıkıntılarını dinleyip çözüm ürettiklerini kaydetti. Yaptıkları halk günü uygulamasını tekrar pandemi kurallarına uyarak devam edeceklerini belirten Çetin, halkla tekrar birlikte olacaklarını söyledi.

Belediye Evleri Mahallesi’nde uzun süren bir kentsel dönüşüm süreci olduğunu belirten Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, yapacakları kentsel dönüşüm çalışmalarında mahalleyi 4 etaba bölüp süreci hızlandırdıklarını ifade etti.

KENTSEL DÖNÜŞÜMDE İLK 2 ETAP BAŞLIYOR

Kentsel Dönüşüm ile ilgili bilgiler veren Başkan Çetin şunları söyledi:“İlk 2 etapta halkın üçte ikisi çalışmaya ‘evet’ demesiyle çoğunluğu sağladık. Türkiye’de parsel bazında müteahhit 100 metrekare aldığında 50-60 metrekare verir. En yüksek oran en fazla 1’e 1’dir. Ancak biz 60 metrekare olarak aldığımız daireleri 83 metrekare teslim edeceğimizi vaat ettik. Bizim projemizde gururla söylüyorum 1’e 1.35’e yakın veriyoruz.  Planlara son şekil verilecek, Allah’ın izniyle bu sene bitmeden kazmayı vuracağız. Vaat ettiğimiz sürede yeni konutlarının anahtarını teslim ettiğimiz zaman dünyanın en mutlu insanı olacağım.”

BAŞKAN ÇETİN’İN İCRAATLARI

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in göreve geldiği günden beri yaptığı hizmetlerin bazıları video gösterimiyle tanıtıldı.

Tanıtım videosunun başlıkları ise şu şekildeydi:

Belediye Evleri Kentsel Dönüşüm Projesi, Semt Kreşlerinin dokuzuncusu açılıyor, 4 Kadın ve Sohbet Dayanışma evi, 13 Emekli Dinlenme Evi, Gülen Yüzler Kadın Kooperatifi, Atatürk Kadın Yaşam Köyü, Kadın Ürünleri Pazarı, 530 kişilik yurt, 30 bin kişi iş sahibi yapıldı,  Adanalı Temalı Park Kavramıyla tanıştı, Park Vadi Tesisleri, Su Oyun Parkları, Kültür- Sanat Merkezi haline geldi.

Kapalı Semt Pazarları, Engelsiz Çukurova (Engellilere ücretsiz havuz), Asfalt hamlesi, Pandemi ile mücadeleye büyük destek, Türkiye’nin en büyük Cemevi açıldı, Tertemiz bir Çukurova için çalışıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.