Kozmik Radyo & Haber

Sporun Gülen Yüzü amatörlerin yüzünü güldürdü

Sporun Gülen Yüzü amatörlerin yüzünü güldürdü
356 views
26 Mart 2021 - 16:54

Çukurova Belediyesi ilçede faaliyet gösteren 67 spor kulübüne toplam 182 bin TL yardımda bulundu. Hazırlanan sembolik çek Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin tarafından Adana Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Ahmet Bozan’a verildi.

Çukurova Belediyesi Orhan Kemal Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende konuşan Başkan Soner Çetin, “Belediye olarak birçok konuda olduğu gibi sporda da öncü olmanın gururunu yaşıyoruz” ifadesini kullandı. Salon sporlarına yardımda bulunan ilk belediye olduklarını ve bunu diğer belediyelerin izlediğini söyleyen Başkan Soner Çetin şöyle devam etti:

ADANA SPORDA ESKİ GÜNLERİ DÖNMELİ

“Çukurova halkına sadece olağan belediyecilik hizmetlerini eksiksiz yapmak yetmez. Sosyal belediyecilikte, kültür-sanatta, sporda da önemli işlere imza atmak gerekiyor. Adana’nın sporda iyi yerlere gelmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Çünkü spor gençleri kötü alışkanlıklardan uzat tutar. Geçmişte Adana her branşta önemli isimler yetiştirdi, başarılı takımlarla temsil edildi. Ben de sporun içinden gelen biri olarak Adana’nın eski başarılı günlerine dönmesini istiyorum.”

Başkan Soner Çetin, ülke olarak takım sporları içinde en başarılı olduğumuz branşın voleybol olduğunu hatırlatarak, Türkiye Kadınlar 1. Voleybol Liginde mücadele eden bir takım oluşturduklarını belirtti. Takımın bu yıl playoff’u kıl payı kaçırdığına dikkat çeken Başkan Soner Çetin, gelecek sezon başarılı olabilmek için hazırlıklara şimdiden başlandığını açıkladı.

AMATÖR KULÜPLERİN YANINDAYIZ

Başkan Soner Çetin, amatör kulüp yönetimlerinin büyük fedakarlıklarla önemli bir iş yaptıklarını söyleyerek, “Hepiniz birer kahramansınız. Bizim verdiğimiz destek sadece çorbada sadece tuz oluyor. Asıl işi sizler yapıyorsunuz” dedi.

ASKF Başkanı Ahmet Bozan da, Başkan Soner Çetin için “Sporun Gülen Yüzü” ifadesini kullanarak, “Soner Çetin her zaman amatörlerin yanında oldu. Kendisi amatör kulüplerin en büyük destekçisidir. Ne zaman bir ihtiyacımız olsa bizi kırmadı ve yardımcı oldu” şeklinde konuştu.

SONER ÇETİN’E DESTEK TEŞEKKÜRÜ

Pandemiden dolayı maçların oynanmadığını, antrenman yapılamadığını kaydeden Ahmet Bozan, böylesi zorlu bir dönemde Başkan Soner Çetin’in verdiği desteğin çok önemli olduğunu belirtti.

Eski milletvekili, Adana Masa Tenisi İhtisas Kulübü Başkanı Kemal Sağ da konuşmasında amatör kulüplerine verdiği destekten dolayı teşekkür etti. Konuşmaların ardından 182 bin liralık çek Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin tarafından ASKF Başkanı Ahmet Bozan’a teslim edildi. Toplantıya ASKF yönetimi, amatör spor kulüpleri temsilcileri ve sporcular katıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.