Kozmik Radyo & Haber

Nadir Vurankaya’ya güven tam…

Nadir Vurankaya’ya güven tam…
439 views
26 Mart 2021 - 11:41

Adana Yapı Müteahhitleri Derneği (AYAMDER) 3. Genel Kurulu yapıldı, mevcut başkan Nadir Vurankaya güven tazeleyerek tekrar AYAMDER Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi.

Başkan Vurankaya öncelikle gerçekleştirilen seçimin hayırlara vesile olmasını, güçlerini güç katmasını temenni etti. Vurankaya yaptığı konuşmada AYAMDER olarak yaptığı çalışmalardan bahsederek şu ifadeler yer verdi:

İMAR YÖNETMELİĞİNİ HAZIRLADIK

“Adana Büyükşehir imar yönetmeliğini hazırladık. İmar yönetmeliğini hazırlarken komisyonlarda çalıştık.  Adana imar yönetmeliğinin içeriği bölgemizi özel iklim koşulları nedeni ile tüm Türkiye şartlarının geçerli olduğu genel ulusal imar yönetmenliğinden farklı bir imar yönetmenliği olmasıydı. Bu imar yönetmeliğindeki en büyük içeriklerden bir tanesi merkezi ısıtma sistemlerinin bölgemizdeki düşük kullanımları için verdiği ısıtma sistemlerini uygulaya bilme şartlarının yönetmeliğin içine yazılabilmesiydi. Aynı zamanda ulusal asansör sayısının dizaynının bölgemiz mimarisine uygun olmadığı belirlenerek onun için de tasarımlar yapılıp, bölgemizde çıkan asansör sayılarının dizayn edilmesine yardımcı olacak maddeler eklendi. Bunun da bakanlıktan takipleri yapılıyor.

İMARLA İLGİLİ SORUNLARI ÇÖZMEK İÇİN ÇALIŞMALAR YAPIYORUZ

Yine AYAMDER olarak bütün ilçe belediyelerinin ve Büyükşehir Belediyesi, Sanayi Odası, Ticaret Odası ve Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü ile birlikte koordineli bir şekilde tüm toplantılara katılarak müteahhitlerimizi imarla ilgili imarla ilgili sorunları çözmek için çalışmalar yapıyoruz. Ayrıca da mevcut kentsel dönüşüm ulusal imar yönetmeliğinin bölgemize adaptasyon ve imar komisyonlarındaki imarı bölgemizdeki Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü’nün istemiş olduğu şartlar dâhilinde komisyonlarda çıkması için gerekli çalışmaları yapıyoruz ve buna devam ediyoruz.

MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİNİ ÜCRETSİZ VERİYORUZ

AYAMDER, AKAMDER ve Müteahhitler Birliği olarak mesleki yeterlilik belgesi olmayan tüm işçileri tarafımıza bildirirlerse onun için de bir formumuz var, bu formu doldurabilirlerse bedelsiz tüm işçilere mesleki yeterlilik belgesinin alınması için ücretsiz bir çalışma yapıyoruz. Eskiden ücretli olan bu belgenin bundan sonra ücretsiz alınması için Nisan sonuna kadar bir kampanyamız var. Doldurulacak belgeler AYAMDER, AKAMDER merkezinden veya Müteahhitler Birliği merkezinden alınıp, doldurulup bize iletilirse, biz de ilgili kurumlara bunları iletip mesleki yeterlilik belgesinin bedelsiz alınması için bu çalışma kapsamında bu işleri değerlendireceğiz. Bu bir kimlik belgesi olacak, işten çıktıktan sonra da yeni girdiği iş yerinde bu belgeyi kullanabilecektir.”

Yönetim kurulu listesi

“Nadir Vurankaya , Tamer Gülcan , Yasin Işık, Zafer Ofluoğlu, Onar Aktakas, Mustafa Göregen,Halil Paşa İ. Özdemir, N. Emrah Keskin, Serhan Özcandan, Halit Erdoğan, Mehmet İzlemek, cem Alabay, Mustafa Çalışkan, Orhan Avcı, Mehmet Gökmen Keser.”

Denetim Kurulu Listesi

Hakan Coşkun, Suzan Aydemir, Hasan Kuru

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.