Kozmik Radyo & Haber

KONCUK, YÖRÜK VATANDAŞLARIMIZIN SORUNLARINI MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI.!

KONCUK, YÖRÜK VATANDAŞLARIMIZIN SORUNLARINI MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI.!
329 views
25 Mart 2021 - 14:47

Adana Milletvekili İsmail Koncuk, binlerce yıldır süregelen bir kültürü sürdüren Antalya’da yaşayan Yörük vatandaşlarının sorunlarını meclis gündemine taşıdı. Koncuk, Yörük vatandaşlarının yaz aylarında “Söbüce Yaylasında” kış aylarında ise Antalya Döşemealtı ilçesi “Karataş Mahallesi” sınırları içerisinde yaşamlarını sürdürmekte olduğunu fakat Döşemealtı Kaymakamlığı tarafından Yörüklük geleneğini yaşatan vatandaşların, çadırlarıyla ilgili yıkma kararı alındığını, bu kararın da tebliğ edildiğini dile getirdi.

ALINAN KARARDAN VAZGEÇMEYİ DÜŞÜNÜYOR MUSUNUZ?

Koncuk, “İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını isteyerek verdiği soru önergesi ile binlerce yıldır süregelen bir kültürü sürdüren Yörük vatandaşlarının, alınan yıkma kararı ile neden yok olma tehlikesiyle karşı karşıya bırakılmak istenmektedir, alınan karardan vazgeçmeyi düşünüyor musunuz? sorularına yer verdi.”

Koncuk, verdiği soru önergesine dair yaptığı açıklamada, “Yörük vatandaşlarımız, yaşadıkları hayatın yanında, yaptığı iş ile üretime dönük hareketleri hem kültürel hayatımıza hem de ekonomik hayatımıza katkı sağlamaktadırlar. Kendi yağıyla kavrulup şartlar ne olursa olsun devletinin yanında saf tutan vatandaşlarımız için konunu takipçisi olacağım” diyerek sözlerine son verdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.