Kozmik Radyo & Haber

“Çanakkale ruhu dimdik ayaktadır”

“Çanakkale ruhu dimdik ayaktadır”
308 views
17 Mart 2021 - 10:56

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferinin 106’ncı Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü’nde ülkemizin kurtarıcısı, Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile kahraman silah arkadaşlarını, vatan topraklarını kanlarıyla sulayan aziz şehitleri ve gazileri rahmetle andıklarını söyledi. Çanakkale’de yedi düvelin işgaline karşı tam bağımsızlık aşkıyla verilen destansı mücadeleyi anlatan Barut, “Bugün de Çanakkale ruhu dimdik ayaktadır. Ulu Önderimiz Atatürk’ün emanetleri sonsuza dek yaşayacak” dedi. 
“ONUR VE GURUR DUYUYORUZ”
18 Mart Çanakkale Deniz Zaferinin 106’ncı Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü ile ilgili yazılı bir açıklama yapan CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, tarihin altın sayfalarında Çanakkale’de yedi düvelin işgaline karşı kazanılan görkemli zaferin yer aldığını vurguladı. Çanakkale’de bağımsızlık sevdasıyla dolu yüreklerin verdiği destansı mücadelenin önemini dile getiren Barut, “Tarihe silinmez biçimde kanları ve canlarıyla ‘Çanakkale geçilemez’ yazdıran kahramanlarımızın emanetlerinin bekçisi olmaktan, onların bizlere bıraktığı bu eşsiz mirasa sahip çıkmaktan, onların izinde yürümekten büyük bir onur ve gurur duyuyoruz” diye konuştu. 
“RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUZ”
Yoksulluk, çaresizlik ve imkansızlık bilmeden Çanakkale’de verilen mücadelenin herkese yol göstermeye devam ettiğini aktaran CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, şunları kaydetti:”Bizlere esaret yaşatmak isteyenlerin yüzüne bağımsızlık tokadı vuran kahramanlarımız Çanakkale Zaferi’nin ardından da Ulusal Kurtuluş Mücadelesiyle tam bağımsız bir Türkiye Cumhuriyeti’ni bize miras bırakmıştır. Herkes biliyor ki, bağımsızlık sevdalısı yüreklerin kanıyla boy veren ve yaşam bulan Türkiye Cumhuriyeti, sonsuza dek yaşayacaktır. Ne mutlu ki milyonlarca yürek olarak bu yolda mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarını, canları ve kanlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi sevdalısı oldukları topraklara düşen kadın-erkek tüm yiğitlerimizi minnet ve rahmetle anıyoruz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.