Kozmik Radyo & Haber

Zeydan Karalar: Cumhurbaşkanı adayı nitelikli olmalı

Zeydan Karalar: Cumhurbaşkanı adayı nitelikli olmalı
297 views
12 Mart 2021 - 11:39

14 Mart Tıp Haftası nedeniyle Adana Tabip Odasını ziyaret eden Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve CHP İl Başkanı Mehmet Çelebi, Kovid-19 pandemisi hakkında bilgi alış verişinde bulundu. Tabip Odasının yeni hizmet binasını gezdi.

ÇELEBİ, “BAŞARILI ÇALIŞMALARINIZ BU BİNADA ARTACAKTIR”

CHP İl yöneticilerinin de katıldığı ziyarette konuşan CHP İl Başkanı Mehmet Çelebi, “Öncelikle yeni binanız hayırlı olsun. Başarılı çalışmalarınızın burada artarak devam edeceğini biliyorum. CHP Başkanı olarak tabiki tüm meslek kuruluşları ve demokratik kitle örgütleri genel adıyla sivil toplum kuruluşlarıyla dayanışmalarımız, bir arada yürümemiz devam ediyor, edecek de. Hepimizin bildiği gibi ülkemizde büyük bir kaos, çalkantı var. Büyük çöküntü yaşanıyor. İktidarın her alanda izlediği politikalar maalesef ülkeyi bu noktalara getirdi. Yaptıkları doğru adımlar atılmasında hiç bir işaret vermiyor. En çok göze batan sağlık alanındaki vurdum duymazlıklarıdır. Bu gidişat sonları olacak. Salgını iyi yönetemediler. Bunun en yakın tanığı siz hekimlersiniz. Umarım siz sağlık çalışanları ve halkımız fazla zarar görmeden bu salgına bir çözüm bulunur. Halkımızı da korunma tedbirlerine uyarak bu virüse yakalanmazlar” dedi.

KARALAR, “UFKUMUZ, AMACIMIZ BİR…”

14 Mart Tıp Haftası nedeniyle Adana Tabip Odası başkan ve yöneticilerini yeni binalarında ziyaret eden Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, “Yeni binanız hayırlı uğurlu olsun. Adana’ya yakışan işler yapan, güzel işlere imza atan, Adana’ya katkı sağlayan her kurumla işbirliği yapar, elimizden gelen desteği sağlarız. Biz tam bağımsız, özgür, insan hakları temelli, kadın haklarının tam anlamıyla korunduğu, sosyal hukuk devleti kurallarının geçerli olduğu bir Türkiye istiyoruz.  Bizim ufkumuz da bir amacımız da birdir. Aslında hepimizin uğraştığı esas ortak payda aynıdır” diye konuştu.

Bir hekimin “Cumhurbaşkanı adayınız belli mi?” sorusuna yanıt veren Başkan Karalar şunları söyledi: “Adayımızın ismi önemli değil. Aday kim olursa olsun öncelikle seçimde başarı kazanacak biri olmalı ve düşüncesi, niteliği, kişiliğiyle ön plana çıkmalıdır. Zamanı geldiğinde bu kriterlere uygun bir aday belirleneceğinden şüphem yoktur.”

ÜLKEMİZDE EN FAZLA İNGİLİZ MUTASYONU GÖRÜLMEKTEDİR

Karalar ve Çelebiye verdikleri destek için Tabip Odası ve hekimler adına teşekkür eden Adana Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Selahattin Menteş, “Sizleri odamızda ağırlamak bizler için şereftir. Malum pandemi döneminden geçiyoruz. Beklenmeyen normalleşme içerisindeyiz. Dün itibariyle sayısı 15 bine yaklaşan yeni hasta var. Maalesef iktidar bilgileri enfermasyona göre yürütüyor. Ülkemizde en fazla İngiliz Mutasyonu görülmektedir. Neredeyse bütün illerimizde bu mutasyon görülmeye başladı. Mutasyonların bulaşıcılığı daha yüksektir. 14 Şubatta başlayan aşılanmada ancak 10 milyon doz aşılayabildik. Aşılanma çok ağır ilerliyor. Toplumun yüzde 60-70’i biran önce aşılanmaz ise hepimizi kara günler bekliyor demektir. Umudumuz halkımızın daha çok dikkatli olmasıdır. Adana ve Türkiye’deki tek amacımız aşık olduğumuz maviyi haritada da görmek. Onun için biz hekim ve sağlık çalışanları canla başla çalışıyoruz. Sizleri de bu mücadelede her zaman yanımızda görüyoruz. Şahsım ve Yönetim Kurulum adına hepinize çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından Adana Tabip Odası’nın Yeni Hizmet Binası gezildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.