Kozmik Radyo & Haber

Ayhan Barut, yangın mağdurlarına çözüm istedi

Ayhan Barut, yangın mağdurlarına çözüm istedi
280 views
11 Mart 2021 - 10:45

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ayhan Barut, Adana’nın Kozan İlçesi’ndeki yangının mağdurlarına sahip çıkılması için iktidarı göreve çağırdı. Yangının üzerinden 7 ay geçmesine karşın yaraların hala sarılmadığını söyleyen Ayhan Barut, “Yangında evleri, ahırları, hayvanları, ekili ve dikili tarım alanları yanan mağdur yurttaşlarımız, elektrik ve soba deliği bile bulunmayan konteyner evlerde kışı geçirdi. Söz verilen 120 bin liralık destek kredisi hala onaylanmadı” dedi.

ÇÖZÜM İSTEDİ

CHP Adana Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ayhan Barut, geçtiğimiz Ağustos ayında Adana’nın Kozan İlçesi’ndeki kırsal bölgedeki ormanlık alanda çıkan, sonrasında büyüyerek ekili ve dikili tarım arazileriyle, ahır ve evlere de zarar veren yangının yaraları hala sarılmadığını belirtti. İktidarı göreve çağıran Ayhan Barut, en kısa sürede sorunların çözülmesini istedi.

“KREDİ GERİ ÖDEMESİZ OLSUN”

Söz konusu yangının günlerce ülke gündeminden düşmediğini ancak verilen sözlerin de hala tutulmadığını ifade eden Ayhan Barut, şunları kaydetti:
“Bu korkunç olayda onlarca yurttaşın evi, ahırı yandı, hayvanları öldü, hurma, elma ve kiraz ekili bahçeleri küle döndü. O tarihte bölgeye gelen iktidar mensupları ve yetkililer, vatandaşlarımıza çeşitli sözler verdi. Ama aradan geçen bunca zamanda hiçbir adım atılmadı. Yangında evleri yanan yurttaşlarımıza konteyner verildi ama elektrik olmadığı için mağdur oldular. Bu konteyner evlerin soba deliği bile olmadığı için kışı zor şartlar altında geçirdi vatandaşlarımız. Yapılan tespitlere ve verilen sözlere rağmen üretici köylülerimizin mağduriyetinin giderilmesini bekliyoruz hala. Özellikle hane başına faizsiz  geri ödemeli 120 bin liralık kredi desteği bir an önce mağdurlara verilmeli. Bu krediyi de geri ödemeli değil hibe olarak mağdur vatandaşlarımıza verelim. Çok zor değil. Mağdur yurttaşlarımıza sahip çıkalım.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.