Kozmik Radyo & Haber

Çukurova Üniversitesi Mezunları Fark Yaratmaya Devam Ediyor

Çukurova Üniversitesi Mezunları Fark Yaratmaya Devam Ediyor
259 views
10 Mart 2021 - 11:49

Dünyanın sayılı üniversiteleri arasında yer alan Çukurova Üniversitesi, güçlü akademik kadrosuyla bilime hizmet eden mezunlar vermeye devam ediyor. Mezun olduğu Çukurova Üniversitesine Rektör olarak atanan Prof. Dr. Meryem Tuncel, çeşitli başarılara imza atan mezunları kutladı.

Göreve başladığı günden itibaren yaptığı yenilikçi girişimlerle dikkati çeken Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel, ulusal ve uluslararası arenada Çukurova Üniversitesinin adını başarıyla temsil eden öğrenci ve akademisyenleri makamına davet edip tebrik görüşmeleri yaparak fark yaratmaya devam ediyor.

Türkiye’nin En Başarılı Genç İletişimcisi Çukurova Üniversitesi Mezunu

Prof. Dr. Tuncel bu kez de, kendisi gibi Çukurova Üniversitesi mezunu olan genç iletişimci Hilal Puslu’yu Rektörlük makamına davet ederek sevincine ortak oldu.

Rektör Prof. Dr. Tuncel, “TRT Genç İletişimciler Yarışması Radyo Kategorisi Radyo Drama” dalında aldığı “Birincilik Ödülü” ile alarak Çukurova Üniversitesini başarıyla temsil eden ÇÜ İletişim Fakültesi mezunu Puslu’ya teşekkür belgesi takdim etti.

Çukurova Üniversiteli Küden, Berlin Filarmoni Orkestrası Kadrosuna Girdi

Bir güzel haber de Almanya’dan geldi… Evrensel ve Ulusal Çok Sesli Müzik ve Sahne Sanatları alanında  nitelikli, çağdaş, uluslararası düzeyde  bir  eğitim vererek; ülkemizin  ve  dünyanın  çağdaş  sanat kurumlarına aydın,  modern, çok yönlü, vizyonu geniş, değer yaratan sanatçılar yetiştirmeyi amaçlayan Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarının ismi, mezunu Hande Küden ile birlikte bir kez daha dünyaya duyuruldu. Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Mezunu ödüllü müzisyen Hande Küden Berlin Filarmoni Orkestrasına kadrolu olarak katılarak yeni bir başarıya daha imza attı. Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel, Hande Küden’i görüntülü arayarak tebrik etti.

Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi Mezunu Akdoğan’a Birincilik Ödülü

Uçan Süpürge Vakfı, Kanada Büyükelçiliği’nin katkılarıyla “Ev İçi Emeği Kim Tasarlıyor?” Hackathonu düzenledi. Ev içi emeğinde devamlı yeniden üretilerek kadınlara atfedilen rollerin yenilikçi bir perspektif ile önüne geçmek ve bu soruna dikkat çekmek için düzenlenen Hackathonda, toplam 30 kişinin yarıştığı 3’er kişilik 10 grubun tasarımları jüri tarafından değerlendirildi. Değerlendirmeler sonucunda Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi İletişim Bilimleri Bölümü mezunu Çiğdem Akdoğan tarafından tasarlanan “Bakış Açını Temizle” afişi birinci oldu. Seçilen afiş Ankara’da ve Adana’da yer alan billboardlarda sergilenecek.

Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel, Çiğdem Akdoğan ve danışman hocası Öğr. Gör. Özge Deniz Özker’i makamında ağırladı. Prof. Dr. Tuncel, Akdoğan’a teşekkür belgesi takdim etti.

Mezunlarının çeşitli dallarda aldığı başarılarından duyduğu memnuniyeti dile getiren ve gurur duyduğunu ifade eden Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel, Çukurova Üniversitesinin daha nice başarılarla varlığını sürdürmeye devam edeceğine vurgu yaparak, mezunları kutladı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.