Kozmik Radyo & Haber

Yeryüzü kadın ve erkeğe eşit oranda ait olana dek…

Yeryüzü kadın ve erkeğe eşit oranda ait olana dek…
310 views
08 Mart 2021 - 14:30

Merkez Park’ta spor yapan kadınlarla bir araya geldi, emekçi kadınları tezgah başında ziyaret etti, sunduğu karanfilleri yine emekçi kadın girişimcilerden aldı.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle sabah saatlerinde Merkez Park’ta, Büyükşehir’in uzman eğitmenleri eşliğinde spor yapan kadınlara sürpriz yaptı. Kadınlara karanfil ve hediye veren Başkan Zeydan Karalar, daha sonra bir tekstil firmasında çalışan kadınları ziyaret edip çiçek sundu.

Başkan Zeydan Karalar, dağıttığı çiçekleri, kentin çeşitli noktalarında çiçek satan kadınlardan alarak, “Kadın erkek eşitliği sağlanana kadar pozitif ayrımcılık” sloganına uygun davrandı.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde katıldığı ilk etkinlik, Merkez Park’taki spor aktivitesi oldu. Adana Büyükşehir Belediyesi spor eğitmenleri eşliğinde spor yapan kadınlara karanfil ve hediye veren Başkan Zeydan Karalar, spor yapmanın ruhsal ve fiziksel sağlık için önemine değindi.

Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nün, birlik, dayanışma ve mücadele günü olduğunu belirten Başkan Zeydan Karalar, kadınların iş ve toplumsal yaşamda daha iyi haklar elde etmesi için hayatlarını feda edenlerin anıldığını da kaydetti.

EŞİTLİK SAĞLANANA KADAR MÜCADELEYE DEVAM

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün yapmak istediği gibi, kadını eşit ve hayata dair her alanda yer alan bir birey haline getirmek için çalıştıklarını söyleyen Başkan Zeydan Karalar, “Kadının sosyal hayatta, çalışma hayatında, siyasal hayatta, yönetici olma konumunda da erkeklerle eş ve eşit olmasını istiyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi kadının özgür, iş hayatında olmadığı bir ülkenin aydın, müreffeh olma şansı yoktur.  Türkiye’de kadının çalışma hayatındaki oranı yüzde 30 bile değil.  Oysa Avrupa’da bu oran yüzde 50. Türkiye’de de bu eşitlik sağlanana kadar bizler de mücadeleye devam edeceğiz. Kadınlarımızın her zaman yanınızdayız” dedi.

8 MART KADIN BELEDİYE ÇALIŞANLARINA TATİL

8 Mart’ı kadın belediye çalışanlarına tatil eden ilk belediye başkanı olduğunu da açıklayan Başkan Zeydan Karalar, “Seyhan Belediyesi’ndeyken 8 Mart’ı belediye çalışanlarına tatil ilan etmiştik. Büyükşehir’de de aynı uygulamaya devam ediyoruz. Bizim peşimizden gelenler var, yaptığımız güzellikleri takip edenler var. Seyhan Belediyesi’nden bu yana yaptığımız güzel işleri aynen yapanlar var. Onları da kutluyorum. Yaptığımız güzel işlerin başka belediyelerce uygulanması bizi mutlu ediyor” diye konuştu.

ÇİÇEKLER KADIN GİRİŞİMCİLERDEN ALINDI

Başkan Zeydan Karalar daha sonra bir tekstil fabrikasında çalışan kadınları ziyaret ederek çiçek verdi.  Başkan Zeydan Karalar’ın kadınlara verdiği çiçekler kadın girişimcilerden alındı. Başkan Zeydan Karalar’ın, kadınlarla ilgili, eşitlik sağlanana kadar pozitif ayrımcılık yapma konusundaki kararlılığı, dağıtılan çiçeklerin temin edilmesinde de kendisini gösterdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.