Kozmik Radyo & Haber

DURGUNSU KANO MİLLİ TAKIM SEÇME YARIŞLARI SARIÇAM’DABAŞLIYOR

DURGUNSU KANO MİLLİ TAKIM SEÇME YARIŞLARI SARIÇAM’DABAŞLIYOR
287 views
04 Mart 2021 - 13:58

Sarıçam Belediyesi Sponsorluğunda “Durgunsu Kano Milli Takım ve Olimpik Milli Takım Seçme ve Değerlendirme Yarışları ve Sarıçam Belediyesi Başkanlık Kupası Yarışları ” Adana’da gerçekleştiriliyor. 5 Mart Cuma günü başlayacak olan şampiyona 7 Mart Pazar günü sona eriyor.

Sarıçam İlçesi sınırları içerisinde bulunan Seyhan Baraj Gölü Çukurova Üniversitesi Kayıkhane Tesisleri’nde yapılacak yarışlara 29 kulüpten 145 sporcu katılıyor.

Şampiyonaya katılan sporcuların, federasyon görevlileri ve hakem heyetinin yeme, içme ve konaklama gibi tüm ihtiyaçları Sarıçam Belediyesi tarafından karşılanacak.

ULUDAĞ “ADANA’YI SU SPORLARI VE SPOR TURİZMİ NOKTASINDA LOKOMOTİF HALİNE GETİRMEK İSTİYORUZ”

Sarıçam ilçesinin su sporları konusunda hak ettiği yere gelmesi açısından bu tür organizasyonları çok önemsediklerini belirten Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ; Amaçlarının Adana’yı ve Sarıçam’ı su sporları ve spor turizmi noktasında lokomotif haline getirmek olduğunu söyledi.

Sarıçam ilçesininsınırları içerisinde bulunan Seyhan Baraj gölünün su sporları açısından ülkemizdeki en ideal yerlerden biri olduğunun altını çizen Başkan Bilal Uludağ; Yaptıkları bu organizasyonlar sayesinde tesisleşme noktasında Sarıçam Belediyesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Kano Federasyonu, Türkiye Kürek Federasyonu ve Adana Valiliği’nin işbirliğinde Sarıçam ilçesi sınırları içerisinde bir su sporları tesisi yapılması noktasında çalışmalar başlatıldığını kaydetti.

ULUDAĞ “SU SPORLARINI SARIÇAM’LA ÖZDEŞLEŞTİRMEK İSTİYORUZ”

Su sporlarındaki başarısında mazisini arayan Adana’nın “Yenilmez Armada”sını yeniden hayata geçirmek ve su sporlarını ilimizde geliştirmek istiyoruz diyen Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ; sözlerine şöyle devam etti:

“Artık geldiğimiz noktada su sporları açısından Türkiye’de en iyi yerlerden birisi de Adana’da bulunan ve ilçemiz sınırları içerisinde yer alan Seyhan Baraj Gölüdür. Dolayısıyla bu yıl üçüncüsüne ev sahipliği yaptığımız Türkiye Durgunsu Kano Milli Takım Seçmeleri ilçemizde gerçekleştirildi. Yılın 12 ayı su sporları yapılması bakımından şartlar çok uygun. Yakında tesisleşmenin de hayata geçmesiyle birlikte her türlü olanak sağlanmış olacak ve böylece yerli ve yabancı yatırımcıların dikkatini de bu kente çekmiş olacağız. Ulusal ve uluslararası su sporları camiasının ilimizi tercih etmesi ve ilimizin su spor turizmi açısından hak ettiği yere gelmesi noktasında her türlü çabayı gösteriyoruz. Milliyetçi-üretken belediyecilik anlayışıyla hizmet verdiğimiz Sarıçam’ın adı çok yakın zaman içerisinde su sporlarıyla da özdeşleşmiş olacak.” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.