Kozmik Radyo & Haber

ÇYDD MENTORLUK PROJESİNDE KARİYER GÜNLERİ BAŞLADI…

ÇYDD MENTORLUK PROJESİNDE KARİYER GÜNLERİ BAŞLADI…
299 views
02 Mart 2021 - 11:10

Çağdaş Yaşam Destekleme Derneği (ÇYDD) Çukurova Şubesi Mentorluk Projesi kapsamında düzenlediği ‘Kariyer Günleri’nin ilk konuğu TOYOTA Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş.Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Ali Haydar Bozkurt oldu.
Zoom üzerinden gerçekleştirilen ve katılımın yüksek olduğu programın açış konuşmasını ÇYDD Çukurova Şubesi Mentorlük Projesi Koordinatörü Özden Özgür Onar yaptı.
Projenin 9. yıla girdiğini aktaran Onar, “Projemizde gençlerimiz, kariyer ve kişisel gelişimine yönelik merak ettiklerini, ihtiyaç konularını mentorlarıyla paylaşabiliyorlar ve öğreniyorlar. Kariyer ve kişisel gelişimlerine yönelik eğitimler verilmektedir. Bugüne kadar projemizden 2 bine yakın Çağdaş Yaşamlı Genç faydalandı. 10.yılımızda daha çok gence ve daha çok mentora ulaşmak istiyoruz” dedi.

“Mentorluk Projesinin ruhunu ve mentor-menti ilişkisinin önemini dile getiren Programın Moderatörü Hacer Kibritoğlu ÇYDD üyesi üniversiteli gençlere, “Artık hayallerinizin vizyona dönüşme zamanı. Bu yüzden bu projede yer alıp, kendi geleceğinize yürüyün” çağrısında bulundu.

ÇYDD Genel Başkanı Prof.Dr. Ayşe Yüksel ise düzenledikleri ‘Kariyer Günleri’ ÇYDD Çukurova Şubesine ve gençlerle buluşan TOYOTA CEO’su Ali Haydar Bozkurt’a desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Adana Portakal Çiçeği Karnavalı’nın fikir ismi de olan Ali Haydar Bozkurt gençlere, mücadele ruhunu kaybetmeden, kariyer yolculuklarında önce keyif alarak devam etmeleri gerektiğini ve süreçleri iyi yönetmelerinin önemini vurguladı.

Gençlere “ne olursan ol her şeyden önce önce insan ol” ilkesini benimsemeleri önerisinde de bulunan Bozkurt, kişisel gelişimleri için kitap okumaları, hangi işi yaparlarsa yapsınlar çok çalışmaları, tavsiyeleri dinlemeleri gerektiğini, unvanın daha çok yapılan işin önemli olduğunu ve ufkun genişletilmesinin çok önemli olduğunu ifade etti.

Gençlere, paniğe kapılmamaları, zamanı doğru kullanmaları tavsiyesinde bulunan Bozkurt, “Kariyerlerinizde ve hayatlarınızda ana hedef ‘mutluluk’ olmalı” dedi.

Bozkurt, “İletişim, insanlığın en büyük sınavıdır” diyerek iletişimin yaşamlarında ve kariyerlerinde en önemli unsur olduğunu sözlerine ekledi. 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.