Kozmik Radyo & Haber

“Muhtarlarımızın özlük hakları iyileştirilsin”

“Muhtarlarımızın özlük hakları iyileştirilsin”
287 views
16 Şubat 2021 - 14:46

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut, Yüreğir İlçesindeki muhtarlarla bir araya gelip sorunlarını ve taleplerini dinledi. Her zaman halkın içinde ve muhtarların yanında olduğunu vurgulayan Barut, aktarılan sorunların çözümü için mücadele edeceğini belirterek, muhtarların özlük haklarının iyileştirilmesi için de çabasının süreceğini kaydetti.

SORUNLARI DİNLEDİ

Adana’nın Yüreğir İlçesi’ndeki muhtarlarla görüşen CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, köylerden yaylalara, kent merkezinden uzak ilçelere kadar her yerde fedakarca görev yapan muhtarların her zaman yanında ve emrinde olduğunu söyledi. Yüreğir’de Sinanpaşa Mahalle Muhtarı Arif Palalı, Yavuzlar Mahalle Muhtarı Yaşar Uzun ve Yunus Emre Mahalle Muhtarı Şükrü Tatlı, azaları ve mahalle sakinleriyle görüşen Barut, sohbet edip sorunları dinledi, çözüm için neler yapılabileceğini değerlendirdi.

MUHTARLARLA TOPLANDI

CHP Milletvekili Ayhan Barut, Atakent Mahallesi Muhtarı Ramazan Susan’ın ev sahipliğinde Levent Mahallesi Muhtarı Karani Onput, Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı İzzet Altanay, Özgür Mahallesi Muhtarı Erol Kocaman, Serinevler Mahallesi Muhtarı Sait Anlar, Sarıçam Mahallesi Muhtarı Servet Erkal ve Güzelevler Mahalle Muhtarı Hasan Yeşil ile bir araya geldi. Muhtarların talep ve isteklerinin konuşulduğu toplantıda, halkın oylarıyla seçilerek çok önemli görev üstlenen muhtarların önemine değinen Ayhan Barut, “Muhtarlarımız mahallelerimizde halkımıza en yakın ve yerel sorunları can alıcı haliyle yaşayan kişiler. Mahallelerde yaşanan sorunlar, halkımızın talep ve istekleri kadar muhtarlarımızın özlük haklarının iyileştirilmesi, yetkilerinin arttırılması ve yerel yönetimlerde mahallelere ilişkin karar mekanizmalarında muhtarların da paydaş olarak kabul edilmesi için çabamız sürüyor. Her zaman muhtarlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu. 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.