Kozmik Radyo & Haber

Başkan Göger, Sarıeroğlu’yla esnafın sorunlarını görüştü

Başkan Göger, Sarıeroğlu’yla esnafın sorunlarını görüştü
288 views
08 Şubat 2021 - 12:08

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Başkanı Niyazi Göger, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu’na, pandemi sürecinde zor bir dönemden geçen esnaf ve sanatkarların devletten taleplerini ileterek, destek istedi.

Esnaf ve sanatkarların sorunlarını, çözüm önerilerini, taleplerini iletmek Ankara’daki bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunan Adana ESOB Başkanı Niyazi Göger, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı ve Adana Milletvekili Jülide Sarıeroğlu’nu AK Parti Genel Merkezinde ziyaret etti.

Adana ESOB Başkanı Niyazi Göger; Başkanvekili Ünsal Perçin, Yönetim Kurulu Üyesi Veysel Bulat, Denetim Kurulu Başkanı Kenan Çakmak, Mahrukatçılar Odası Başkanı Cengiz Kozacıoğlu ve Birlik Genel Sekreteri Hatice Yıldız’ın da hazır bulunduğu ziyarette pandemi sürecinde esnaf ve sanatkarların yaşadığı sorunlar, çözüm önerilerini gündeme getirerek, esnafın devletten beklentilerini aktardı.

Pandemide ekonomik anlamda en fazla etkilenen kesimin küçük esnaf olduğuna dikkat çeken Başkan Niyazi Göger, “Esnafımızın bu süreçte en büyük dayanağı devletimizin sağladığı destekler oldu.  Önümüzdeki süreçte Devletimiz yeni ekonomik paketlerle esnafımıza destek olmaya devam edecektir. İnanıyorum ki devletimizin sağladığı ve saylayacağı destekler neticesinde esnaflarımız bu süreçten daha güçlü çıkacaktır” dedi.

HALK OTOBÜSLERİ TAHDİT KAPSAMINA ALINMALI

Toplu taşıma esnafının sorunlarının da gündeme geldiği ziyarette Birlik Başkanı Niyazi Göger, bu konuda yasal düzenleme olmasına rağmen, toplu taşımanın en önemli öznesi olan Özel Halk Otobüsü esnafının belediyelerden yeterli destek alamadığını dile getirdi.

Özel Halk Otobüslerinin, diğer ticari araçlarda olduğu gibi kanuni bir tanımı olmadığına, her belediyenin farklı uygulamalarla çalışma şartlarını belirlediğine vurgu yapan Başkan Niyazi Göger, Özel Halk otobüslerinin de tahdit kapsamına alınmasını istediklerini söyledi.

Başkan Niyazi Göger, “Çalışma esasları belediyelerin insiyatifinde bulunan özel halk otobüsü esnafının gelecek belirsizliği ve endişesi vardır. Yapılacak yasal düzenleme ile Özel Halk Otobüsü işlettirmekte esas alınacak kriterler Türkiye genelinde standart hale getirilmelidir. Hiçbir ticari araçta olmayan, devir ücreti, durak katılım payı, yolcu başına pay gibi belediyelere ödeme yapan, gerçek usulde vergiye tabi olan Özel Halk Otobüsleri tahdit kapsamına mutlaka alınmalı, belediyelerin yükünü alan, toplu taşımada ciddi zararlar eden belediyelere direk ve dolaylı katkı sağlayan esnaflarımızın hakları korunmalıdır” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Jülide Sarıeroğlu da Özel Halk Otobüslerinin tahdit kapsamına alınmasıyla ilgili talepleri yetkililerle görüşeceğini ve sorunun çözüme kavuşması noktasında yapılacak çalışmalara destek vereceğini dile getirdi. Sarıeroğlu, pandemiden etkilenen esnaf ve sanatkarlara devletimizin desteklerin devam edeceğini de sözlerine ekledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.