Kozmik Radyo & Haber

Büyükşehir Ceyhan’a çıkarma yaptı

Büyükşehir Ceyhan’a çıkarma yaptı
312 views
28 Ocak 2021 - 12:53

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Ceyhan’da çeşitli toplantılar düzenledi. İlk olarak Ceyhan Belediyesi Encümen Toplantı Salonu’nda, Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, İyi Parti Adana İl Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu, her iki partinin Ceyhan ilçe başkanları ve Ceyhan Belediyesi meclis üyeleri katıldı. Birlikteliğin ülkenin geleceği için önemli olduğunu belirten Başkan Zeydan Karalar, bunun süreceğine emin olduğunu söyledi.  Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem de, katılımcılara teşekkür etti ve birlikteliğin önemine vurgu yaptı. Çelebi ve Boyvadaoğlu da güç birliğini sürdürme konusunda kararlı olduklarını açıkladılar.

Ceyhan Belediyesi’ndeki toplantının ardından, Ceyhan Kültür Merkezi’nde, Ceyhan Muhtarlar Toplantısı gerçekleştirildi. Başkan Zeydan Karalar, Başkan Hülya Erdem, Mehmet Çelebi, Göktürk Boyvadaoğlu, CHP ve İyi Parti ilçe başkanları, Ceyhan Muhtarlar Derneği Başkanı Eren Ulaş, meclis üyeleri ve muhtarların katıldığı toplantıda, ASKİ yöneticileri, Adana Büyükşehir Belediyesi’nden çok sayıda daire başkanı ve bürokrat da hazır bulundu.

YÖNETİM ANLAYIŞINDAKİ FARKLILIK, ZOR ŞARTLARA RAĞMEN HİZMET EDEBİLMEMİZİ SAĞLIYOR

İl Başkanlığı yaptığı dönemden itibaren muhtarlarla birlikte hareket ettiğini, muhtarların görüş ve uyarılarının kendisi için çok önemli olduğunu belirten Başkan Zeydan Karalar, bilindiği üzere çok kötü şartlarda bir belediye devraldıklarını ve 8-9 aylık sürede, işçisine zamanında maaş ödeyen bir belediye haline geldiklerini ve bütün olumsuzluklara rağmen iş üretebilen, hizmet eden bir belediye oluşturulduğunu kaydetti.

Bunu da yönetim anlayışlarındaki farklılıkla başardıklarını belirten Başkan Zeydan Karalar, “2020 bütçesinde 8 milyon lira fazla verdik. Hem ASKİ’de hem Büyükşehir’de yapılan ihalelerdeki kırım oranını büyük oranlarda artırdık. Yüksek kira ödediğimiz iş makinelerini, araçlarını satın alarak, uzun vade için tasarruf sağlıyoruz. 2018’de 145 milyon zarar eden ASKİ, 2019’da 95 milyon, 2020’de  220 milyon artı değer üretir hale geldi. İşte buralardan elde edilen artı değer, sizlere hizmet için harcanıyor” dedi.

CEYHAN’I GÜZEL GÜNLER BEKLİYOR

Ceyhan’ın yanında olduklarını ve hizmeti artırarak sürdüreceklerini vurgulayan Başkan Zeydan Karalar, “Pandemiden dolayı biraz geç buluştuk. Her şey daha güzel olacak. Ceyhan’da eski içme suyu hattı sürekli patlıyordu.

Su hayattır ve biz 262 km’lik merkez su isale hattı yapıyoruz 182 km’si tamamlandı. Yedigöze Barajı’ndan su getirme projesini hayata geçiriyoruz. 70 bin ton asfalt döküldü ve 120 bin metrekare parke yapacağız. Bahara girerken sorunlar daha azalacak. Çok sayıda mahalleye yağmur suyu hattı yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Yine mahallelere 57 bin metre sathi kaplama yol yapıldı, 56 bin ton sıcak asfalt döküldü. Adana’nın genelinde, geçmiş 5 yılda dökülen asfalttan daha fazlasını 18 ayda döktük. Ceyhan’ı çok güzel günler bekliyor. İlçeye 8-10 milyar dolarlık yatırım gelecek. İş, istihdam, güzellikler merkezi olacak Ceyhan. Bugün muhtarlarımızla toplanmamızın nedeni işleri daha hızlı ve doğru yapmaktır. En doğru, kaliteli ve hızlı çalışmak bizim işimiz. Ceyhan’ı çok önemsiyoruz ve önümüzdeki süreçte Ceyhan’a çıkarma yapacağız. Muhtarlarımız hiç merak etmesin” diye konuştu.

CEYHAN TARİHİNİN EN GENİŞ KAPSAMLI MUHTARLAR TOPLANTISI

Başkan Zeydan Karalar’ın ardından söz alan Ceyhan Muhtarlar Derneği Başkanı Eren Ulaş, isteklerini iletti. Daha sonra teker teker söz alan muhtarlar da, mahalleleriyle ilgili bilgi verdi, taleplerde bulundu. Başkan Zeydan Karalar, muhtarların istek ve taleplerinin not alınması konusunda bürokratlarına talimat verdi ve ihtiyaçların karşılanması için ne gerekiyorsa yapacaklarını söyledi. Ceyhan ilçesinin muhtarları, Ceyhan tarihinde bir Büyükşehir belediyesi tarafından böylesine geniş kapsamlı, ASKİ yöneticileri ve Büyükşehir daire başkanlarının böylesine yoğun katıldığı başka bir muhtarlar toplantısının yaşanmadığı konusunda görüş belirtti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.