Kozmik Radyo & Haber

SARIÇAM’DA AĞAÇ BUDAMA SEFERBERLİĞİ

SARIÇAM’DA AĞAÇ BUDAMA SEFERBERLİĞİ
272 views
20 Ocak 2021 - 11:29

Sarıçam Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü Ekiplerince İlçede ağaç budama seferberliği başlatıldı.

İlçede özellikle sokaklardaki ağaç budama çalışmalarında; kuruyan, tehlike arz eden, dalları kırılan ağaçların budama ve bakımları özenle gerçekleşiyor.

Sarıçam’ın tüm mahallelerinde devam eden budama çalışmalarında önce çevre emniyeti alan ekipler ardından bahçelerden yola taşan vatandaşların sokakta yürümesine engel teşkil eden ve görüş mesafesini kısıtlayan ağaç dallarını buduyor daha sonra temizlik çalışması gerçekleştiriyor.

Sarıçam Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan bu çalışmayla, ağaçların sağlıklı şekilde gelişmesi, olumsuz hava koşullarından etkilenmemesi ve elektrik tellerinin zarar görmemesi hedefleniyor.

İlçe genelinde her gün yüzlerce ağacı budayan Belediye ekipleri, budama esnasında ağaçlara istenen formu vererek estetik bir görünüm kazanmasını da sağladı.

Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Sarıçam’da ağaç budama çalışmalarının titizlikle yapıldığını belirterek, “Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz ilçemiz genelinde yeşil alanlar, parklar, cadde ve ara sokaklarda ağaç bakım, budama, yabani ot temizliği, park bakım ve revize çalışmalarına hız kesmeden devam ediyorlar. Ekiplerimizce çevreye duyarlı doğaya zarar vermeden yürüttüğümüz bu çalışmada amacımız daha yeşil daha estetik ve daha güzel bir Sarıçam’ı, halkımızla buluşturmak” diye konuştu.

Budama çalışmalarının önümüzde günlerde ilçe genelinde süreceği bildirildi

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.