Kozmik Radyo & Haber

Çulhaoğlu: Vatandaşa doğru bilgi verin

Çulhaoğlu: Vatandaşa doğru bilgi verin
319 views
19 Ocak 2021 - 12:57

İYİ Parti Adana Milletvekili M. Metanet Çulhaoğlu, Coronavirüs aşısı ile ilgili doğru bilgi verilmesi gerektiğini ifade etti.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Çulhaoğlu, şunları kaydetti:

“Ülke Ekonomisi ve Esnaflarımız için büyük önem arz eden turizm gelirlerindeki kaygılar giderilmelidir.

Geçen hafta 2021 turizm hedeflerini açıklayan Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 30 milyonun üzerinde turist ve 23,5 milyar dolar gelir beklediğini söyledi.

 Corona Virüs Pandemi ortamında tek silahımız güvenilir, koruyucu, etkin bir aşıdır ve bu inkar edilemez bir gerçektir. Ama 11 Aralık 2020 tarihinde gelmesi gereken aşının henüz 3 milyon dozu ülkemize gelmiştir ve sağlık çalışanlarımıza yapılmaktadır.1 milyon 100 bin üzerinde sağlık çalışanımıza 2 doz yapılacağı düşünüldüğünde 2milyon 200 bin doz dışında geriye kalan 800 bin doz aşı öncelik sırasına göre uygulanacağı açıklanmıştır.

Geriye kalan 80 milyon vatandaşımız ise;Ak Parti hükümet yetkilileri tarafından halen ne zaman geleceği belli olmayan aşıların planlamalarını yaptık diye halkımızı oyalamadan doğru bilgilendirme yapmalarını beklemekteler. Aşıların parası yatırılsa idi bu güne kadar aşı tedariki sağlanmış ve milletimizin önemli bir bölümü bu güne kadar aşılanmış olmaz mıydı? Sorusunu yöneltiyorlar.

Burada dikkat edilmesi gereken esas önemli soru şu; Ülke olarak Çin aşısı ile yeterli etkinliği ve koruyuculuğu sağlayamazsak Avrupalı turist bize gelir mi?

Avrupa Birliği ülkeleri henüz Çin aşısını seyahat için kabul etmemiş durumda.Çinli şirket SinoVac’ın geliştirdiği aşının etkinlik oranını Endonezya yüzde 65,3, Brezilya yüzde 50,4, Türkiye’de etkinlik oranı ise yüzde 91,25 açıklandı. Bu rakamların arasında da büyük farklılık göstermesini Avrupalı nasıl karşılayacak.

Avrupalı tüm kıtasında biontechpfizer covid-19 aşısı olmuşken, Çin aşısını tercih eden ülkelere seyahat edecekler mi?Avrupalı için veri güvenliği gerçekten çok önemlidir. Bizdeki aşı verileri inşallah ülkemize büyük bir maliyet kaybı oluşturmaz ve turizm gelirlerimiz bunları düşünmeyenler yüzünden çok azalmaz.

İyi Parti iktidarında getireceğimiz iyileştirilmiş ve güçlendirilmiş demokratik parlamenter sistem sayesinde milletimizin bütün bu kaygılarını gidereceğiz. Milletimizi hak ettikleri şekilde adil bir şekilde yönetecek, en iyiyi, en kaliteliyi halkımızın emrine sunacağız.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.