Kozmik Radyo & Haber

Seyhanlı’ya sanat dolu hafta sonu!

Seyhanlı’ya sanat dolu hafta sonu!
290 views
11 Ocak 2021 - 10:48

Seyhan Belediyesi, kısıtlama günlerinde halka alternatif eğlence sunmak için başlattığı ve Belediyenin sosyal medya hesaplarından canlı yayınlanan etkinlikleri “#evdekalsanatsızkalma” temasıyla bu hafta da sürdü.

Seyhan Belediyesi’nin tüm birim Müdürlüklerinin katkı verdiği içerikler Cumartesi ve Pazar günü sosyal medya aracılığıyla Seyhanlıya sunuldu.   

CUMARTESİ, ÇOCUKLARA YÖNELİK İÇERİKLER

Cumartesi günü ağırlıklı olarak çocuklara yönelik içerikler ön plandaydı. Yayınlar ilk olarak sabah Fitness ile başladı. Sabah sporunu Seyhan Belediyesi Spor Müdürlüğü eğitmenleriyle yapan Seyhanlı, hareketlerle evde kaldıkları için durağanlaşan yaşamlarına hız kattı. Seyhan Belediyesi kreş öğretmeNleri de Atık Materyallerden Sanat Etkinliği bölümünde çocuklarla birlikte Külah Kukla yaptı. Rulodan Penguen yapan öğretmenler, çocuklara el becerisi kazandırmaya çalıştı. Öğretmenler daha sonra “Mevsim Hikayesi” ile “Mevsimler Şarkısı”nı seslendirdi. Ayrıca “Penguen Pondu’nun hikayesi” anlatıldı, Penguen şarkısı söylendi. Akşam ise Grup Palkorembetiko konseri gerçekleştirildi.

PAZAR, BİLGİLENDİRİCİ VE SANATSAL İÇERİKLER

Seyhan Belediyesi’nin Pazar günü sosyal medya hesaplarından yaptığı canlı yayınlar sabah sporu ile başladı. Ardından Seyhan Belediyesi Kreş öğretmenleri, Atık Materyallerden sanat etkinliği bölümünde “Tırtıl sanat etkinliği” ve “Tuz boyama” etkinliği gerçekleştirdi. “Toplumsal cinsiyet eşitliği” konusunun işlendiği “Kadın ve Toplum” programında bilgilendirici sohbetler yapıldı. Pazar gününün son canlı yayını “Düşler Bahçesi” isimli çocuk oyunu oldu.

Seyhan Belediyesinin, Başkan Akif Kemal Akay’ın talimatıyla hayata geçirdiği canlı yayınları,  kaçıranlar veya tekrar izlemek isteyenler Seyhan Belediyesi Youtube kanalından videolara ulaşabilir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.