Kozmik Radyo & Haber

Doktor Levent Cemal Güngör için anma töreni düzenlendi

Doktor Levent Cemal Güngör için anma töreni düzenlendi
379 views
29 Aralık 2020 - 17:05

Önceki gün Kovid-19 virüsü nedeniyle yaşamını yitiren Doktor Levent Cemal Güngör’ü anmak için Adana Tabip Odası önünde bir araya gelen hekim ve sağlık çalışanları bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Merhum Dr. Levent Cemal Güngör’ün eşi Hayriye ile kızları Çisel ve Damla Güngör’ün katıldığı anma töreninde pandemiden dolayı kaybettikleri hekim ve sağlık çalışanlarının acılarının yüreklerini dağladığını söyleyen Adana Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Selahattin Menteş, “Üzgünüz; Çünkü Her Geçen Gün Tükeniyoruz! Çünkü Her Geçen Gün Ölüyoruz!” dedi.

HER GEÇEN GÜN EKSİLİYORUZ

Saygın bir meslektaşını pandemiden dolayı kaybetmiş olmaktan üzüntüsünü gizleyemeyen Başkan Uzm. Dr. Selahattin Menteş konuşmasını şöyle sürdürdü;

“Dün odamızın aktivisti, denetleme kurulu üyemiz sevgili arkadaşımız Levent Cemal Güngör’ü kaybettik. Her şeyden önce çok üzgünüz, çok öfkeliyiz, çok kırgınız. Her geçen gün eksiliyoruz. Ülkemizde ilk vakanın görüldüğü tarihten önce, sağlık emek ve meslek örgütleri olarak halkımızın sağlığı için, sağlık çalışanlarının sağlığının önemli olduğunu birçok kez vurguladık. Çünkü bilimin ve aklın yolu buydu. Ancak siyaset ve ekonomi bilimin önüne geçti. Siyasi ve ekonomik kaygılarla alınan kararlar veya zamanında alınmayan kararlar yüzünden binlerce insanımızı, yüzlerce sağlık çalışanımızı kaybettik. Kaybetmeye de devam ediyoruz. Bugün itibarıyla 300’den fazla sağlık çalışanı vefat etmiştir. Bunların 117’si tıp doktorudur. Ne yazık ki bunlardan birisi de tüm uğraşlarımıza rağmen kaybettiğimiz Levent Cemal arkadaşımızdır. Levent Cemal arkadaşımız sadece iyi bir hekim değildi. Levent Cemal  iyi bir arkadaş, iyi bir dost, iyi bir eş, iyi bir baba, iyi bir Atatürkçü, iyi bir partili, iyi bir aklımıza gelecek her şeydi. Levent Cemal, sadece bunlar değildi. Adana Büyükşehir Belediyesinin Engelli Hizmetleri Şube Müdürüydü. Levent Cemal’i iyi yapan burada müdür olması değildi. Levent Cemal’i iyi yapan yaptığı her işi severek yapması, gönülden yapması, faydalı olmak için yapması, herkese insanlığın ve hekimliğin özü olan hiçbir ayrım yapmadan yardımcı olması idi. Kısa bir süre yaptığı Engelliler müdürlüğü görevinde de eminiz ki en sevilen müdür olmuştur.”

HER KAYIP BİZİM İÇİN CAN’DIR; ANNEDİR, BABADIR, KARDEŞTİR

Sağlık Bakanlığının her gün açıkladığı rakamlar onlar için sadece bir sayı olsa da onlar bizim için her biri bir candır; annedir, babadır, çocuktur, eştir, dosttur, arkadaştır, komşudur, akrabadır, çalışma arkadaşımızdır, yoldaşımızdır. Biz bu canlarımızı sizin yanlış pandemi yönetiminiz nedeniyle kaybettik. Bu ölümlerin önemli bir bölümü önlenebilir ölümlerdi ve siz onları ne yazık ki önlemediniz, önleyemediniz. Bizlere Covid-19’un meslek hastalığı olarak sayılmasını bile çok gördünüz. Sevgili Levent Cemal, bugün yine burada seninle olmak isterdik. Ancak istediğimiz bu şekilde bir birliktelik değildi. Burada bulunan arkadaşların, çalışma arkadaşların, dostların, akrabaların,  herkes geçmişte olduğu gibi şimdide sana sevgilerini sunuyor. Sen ışıklar içinde uyurken hepimiz eminiz ki şu an bizi dinliyor ve görüyorsundur. Bizler sana bugüne kadar Adana’mıza ve tabip odamıza yaptığın hizmetler için, yaptığın tüm mücadeleler için, yaptığın tüm güzellikler için, yaptığın hizmetler için, dokunduğun her insan, her hasta, her arkadaş, her dost adına sana teşekkür ederiz. Yıldızlar yoldaşın olsun.” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.