Kozmik Radyo & Haber

Çukurova’da en düşük ücret 3 bin 350 TL oldu

Çukurova’da en düşük ücret 3 bin 350 TL oldu
258 views
29 Aralık 2020 - 12:11

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, 2021 yılında belediye emekçilerine en az 3 bin 155 TL maaş ödeneceğini açıkladı. Evli ve çocuklu belediye çalışanları için en düşük ücretin 3 bin 250 TL olarak uygulanacağını belirten Başkan Soner Çetin, park bahçeler, temizlik gibi sahada çalışan işçilerin de bu rakamın yüzde 10-15 fazlasını alacağını söyledi.

Çukurova Belediyesi’nde evli ve çocuklu işçiler için uygulanacak en düşük ücret 3 bin 350 TL olarak açıklandı.

Her zaman işçinin yanında olduklarını belirten Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Belediyemizde çalışan bekar ve çocuksuz işçilerin en düşük ücreti 3 bin 155 TL olacak. Evli ve çocuklu olanlar için en düşük ücret 3 bin 350 TL olarak uygulanacak. Sahada çalışan park bahçeler, temizlik gibi görevlerde çalışanlar ise bu rakamların yüzde 10-15 fazlasını alacak. Zaten çalışanlarımızın büyük bölümünü sahada çalışan evli ve çocuklu emekçiler oluşturuyor” dedi.

Emekçilerin yeni yılını kutlayan ve sağlıklı, huzurlu bir yıl dileyen Başkan Soner Çetin, “Emekçilerimiz fedakarca hizmet veriyorlar. Yazın sıcağında, kışın yağmurda çamurda Çukurova Halkı için alın teri döküyorlar. Verdiğimizden daha fazlasını hak ettiklerini biliyoruz. Tüm imkanlarımızı zorlayarak bu rakamları belirledik. Onların biraz olsun nefes almasını, yaşam standardını yükseltmeye çalıştık. İşçilerimiz için ne yapsak azdır. İnşallah daha iyi imkanlara kavuştuğumuzda emekçilerimizin koşullarını daha da yükselteceğiz” şeklinde konuştu.

Önceki gün hükümetin belirlediği asgari ücret 2 bin 825 TL 90 kuruş olarak açıklanmıştı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.