Kozmik Radyo & Haber

Seyhan’dan Yurt yangını mağdurlarına yardım

Seyhan’dan Yurt yangını mağdurlarına yardım
314 views
24 Aralık 2020 - 13:40

Seyhan Belediyesi, Aladağ’da yaşanan yurt yangında çocuklarını kaybeden ihtiyaç sahibi ailelere Osmaniye – Yarbaşı Belediyesi ile İstanbul Atlas Yardımlaşma Derneğinin de katkılarıyla kıyafet, gıda ayakkabı, kırtasiye, çanta ve oyuncak yardımında bulunuldu.

Seyhan Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğünce organize edilen sosyal yardım, ihtiyaç sahibi ailelere teslim edildi. Aladağ-Kışlak Köyüne giden Seyhan Belediyesi Başkan Yardımcısı Rukiye Çinkılıç, Yarbaşı Belediye Başkanı Mustafa Kaynar, Atlas Yardımlaşma Derneği Başkanı Ferda Altundaş ile birlikte Seyhan Belediyesi’nden Sosyologlar ve Ulaştırma Bakanlığı temsilcisi ilk olarak Aladağ Belediye Başkanı Mustafa Akgedik’i ziyaret etti.

ALADAĞ BELEDİYE BAŞKANI AKGEDİK’E ZİYARET

Yurt yangını nedeniyle üzüntülerini dile getiren grup, Akgedik’e yardımlaşma duygusuyla ailelerin yanında olduklarını aktardılar. Başkan Akgedik ziyaret ve yardımlaşma nedeniyle katılımcılara teşekkür etti.  Grup daha sonra Seyhan Belediyesi’nin öncülüğünde hazırlanan yardımların dağıtımı için Yurt yangınında yaşamını yitiren veya yangında yaralanan daha sonra sağlığına kavuşan çocukların ailelerinin bulunduğu Kışlak köyüne geçildi.

AİLELERE VE ÇOCUKLARA GIDA, KIYAFET VE MORAL DESTEĞİ

Burada Yaşamını yitiren ve Yurt yangınında yaralanan daha sonra sağlığına kavuşan çocukların ihtiyaç sahibi aileleri tek tek ziyaret edildi. Ziyaretlerde Seyhan Belediyesi Başkan Yardımcısı Rukiye Çinkılıç, Yarbaşı Belediye Başkanı Mustafa Kaynar, Atlas Yardımlaşma Derneği Başkanı Ferda Altundaş ile Yönetim Kurulu üyeleri, Kaban, bere, atkı gibi Kıyafet ürünleri, Bot, Kırtasiye ürünleri, çanta, Gıda kolisi ve oyuncak dağıtımını gerçekleştirdiler.  Ailelere ve çocuklara moral desteği verdiler.

ÇOCUKLARIN RUHSAL GELİŞİMİNE KÜÇÜK KATKI!

Seyhan Belediyesi, özellikle çocukların, karınlarını doyurma ve soğuktan koruma dışında ruhsal ve duygusal olarak ta sağlıklı gelişimine katkı vermek amacıyla çalışma yaptı. Seyhan Belediyesinden 2 Sosyolog aile ve çocuklara yönelik gözlem yaptı. Ayrıca Kreş Müdürlüğü bünyesinde bulunan öğretmenlerin kendi elleriyle yaptığı oyuncaklar da hediye edilerek çocukların, normalde köyde bulunamayan oyuncaklarla, çocukluklarının yaşanmasına katkı sunuldu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.