Kozmik Radyo & Haber

ADASO’DAN TEDARİK ZİNCİRİ FİNANSMANI PROTOKOLÜ

ADASO’DAN TEDARİK ZİNCİRİ FİNANSMANI PROTOKOLÜ
366 views
24 Aralık 2020 - 13:30

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Ziraat Bankası iş birliği ile geçtiğimiz günlerde hayata geçirilen “Ziraat Bankkart Tedarik Zinciri Finansman Projesi”ne Adana Sanayi Odası da dahil oldu.

Projenin tanıtım toplantısı, Adana Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç, Ziraat Bankası 1. Bölge Yöneticisi Ertuğrul İspaha, 2. Bölge Müdürü Murat Kara ve Ziraat Bankası yöneticilerinin katılımıyla, video konferans yöntemiyle gerçekleştirildi.

Toplantının açılışında konuşan Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, “Ciddi bir ekonomik ivmenin yaşanacağını beklediğimiz 2020 yılında COVİD-19 pandemisi bütün bildiklerimizi ve ezberlerimizi bozdu.Hem ekonomik anlamda hem de sağlık alanında tüm dünya bir dar boğaza girdi. Ülkemiz ise bu süreçte tüm imkanlarını seferber ederek, kendi ayakları üzerinde durarak ekonomiden sağlığa her alanda dirençli olduğunu gösterdi. Göstermeye de devam ediyor. Hükumetin hibe ve kredi destekleri, TOBB’un Nefes Kredisi gibi kampanyalarla, pandemi sürecinde iş dünyasını rahatlatacak birçok adım atıldı ve atılmaya devam ediyor. Global olarak yaşanan ekonomik dar boğazdan dolayı finansman akışında aksamalar yaşanan bu dönemde, TOBB öncülüğünde Ziraat Bankası ortaklığı ile hayata geçirilen “Bankkart Tedarik Zinciri Finansman Projesi” üretim ve tedarik zincirine can suyu olacak nitelikte.” dedi.

Projenin ana amacının tedarikçi ve alıcıların alım satım işlemlerini Ziraat Bankası garantörlüğünde gerçekleştirmesi olduğunu söyleyen Kıvanç, “Ziraat Bankası garantörlüğünde gerçekleştirilen alım satım işlemlerimde tahsilat konusunda her iki tarafın da riskleri sıfıra indirilmiş olacak. ADASO üyelerinin faydalanabileceği proje ile tedarik zincirinin aksamadan devam etmesi, satıcının ve alıcının güven içerisinde ticaretini yapması, piyasalardaki nakit akışının hızlanması ve iş hacminin artması hedefleniyor.Üreticilerin veya satıcıların, tahsilat derdi ile uğraşmalarının önüne geçecek, alıcılara ise esnek ödeme imkanı sunarak rahat bir nefes aldıracak olan proje ile Türkiye ekonomisinin ciddi bir ivme kazanacağı düşünüyorum. Bu sistemin ilerleyen zamanlarda, KOBİ’lerin kredi faizlerinin düşmesine de yardımcı olacağının belirtmek isterim.” diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından “Ziraat Bankkart Tedarik Zinciri Finansman Projesi”nin iş birliği protokolü, Başkan Zeki Kıvanç ve Ziraat Bankası 1.Bölge Yöneticisi Ertuğrul İspaha tarafından, düzenlenen tanıtım toplantısında imzalandı.

Protokol imza töreninde konuşan Ziraat Bankası 1.Bölge Yöneticisi Ertuğrul İspaha ise projenin Adana’ya ve Türkiye’ye hayırlı olması temennisinde bulundu ve konuşmasının ardından, video konferans yöntemiyle düzenlenen toplantının katılımcılarına projenin detaylarını anlatan bir de sunum gerçekleştirdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.