Kozmik Radyo & Haber

Başkan Çelebi’den Kadir Aydar’la ilgili açıklama

Başkan Çelebi’den Kadir Aydar’la ilgili açıklama
324 views
21 Aralık 2020 - 15:29

CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, Adana milletvekilleri, il yöneticileri ve parti avukatlarıyla, Ceyhan Belediyesi ve mazbatası YSK tarafından iptal edilen seçilmiş Belediye Başkanı Kadir Aydar’a yönelik sürdürülen soruşturmayı hukuki ve siyasi açıdan değerlendirmek üzere bir toplantı gerçekleştirdi.

Başkan Çelebi, toplantı sonrasında yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi

“Ceyhanlıların 25 yılda almadığı hizmeti 1.5 yıllık süreçte hayata geçiren Ceyhan Belediyemize ve mazbatası YSK tarafından iptal edilen seçilmiş Belediye Başkanımız Kadir Aydar’a yönelik soruşturmayla aşağıdaki hususları kamuoyunun bilgisine sunarız.

1-Sözkonusu soruşturma dosyasıyla ilgili GİZLİLİK KARARI bulunmaktadır.  Gizlilik kararı nedeniyle dosyanın içeriği, iddiaya konu belgeler ve varsa delillere ulaşma konusunda İl Örgütümüz ve parti avukatlarımız konuyu yakından takip etmektedir.

2-Soruşturma kapsamında gözaltında bulunanların ifadeleri alınmaya başlanmış, ifadesi alınanlardan bazıları serbest bırakılmıştır. Hukuki süreç anlamında ifadelerin yarına kadar tamamlanması beklenmektedir.

3-  Genel Merkezimiz, İl Örgütümüz, milletvekillerimiz ve parti avukatlarımız bu süreci sükunetle ve yakından takip etmektedir.  Ancak “SORUŞTURMANIN GİZLİLİĞİ” ilkesi gereğince;  adli makamları etki aklında bırakmamak, şüphelilerin korunması gereken haklarına zarar vermemek için, kişisel ve dosyanın içeriğine dair detaylı bir açıklama yapılmamıştır. Konuyla ilgili gerekli ve detaylı açıklama hukuki süreç içerisinde ifadeler tamamlandıktan sonra İl Başkanlığımız tarafından yapılacaktır.  

4- Dosyada gizlilik kararı olmasına karşın, konunun kamuoyuna yansıtılış biçiminden, SİYASİ BİR SORUŞTURMA olduğu görülmektedir.

 5- Ancak bilinmelidir ki, ortada havuz medyasının yansıttığı gibi bir durum sözkonusu değildir.

6-Havuz medyası, gizli yürütülen bir soruşturmayla ilgili yanlış ve yanlı haber yaymak suretiyle; “SORUŞTURMANIN GİZLİLİĞİNİ İHLAL” ile “soruşturma ve kovuşturmada görüntü yayınlamak suretiyle “MASUMİYET KARİNESİNİ İHLAL” suçlarını işlemektedir.

7- Her zaman olduğu gibi bugün de hukukun üstünlüğüne ve gerçeklerin eninde sonunda ortaya çıkacağına olan inancımızı koruyor, gerçeklerin ortaya çıkması için her türlü çabayı da titizlikle sürdürüyoruz. Kamuoyunun bilgilerine saygıyla sunarız.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.