Kozmik Radyo & Haber

“Vatandaşlarımız faturalarını ödeyemez hale getirildi”

“Vatandaşlarımız faturalarını ödeyemez hale getirildi”
386 views
10 Aralık 2020 - 15:16

İyi Parti Adana milletvekili Metanet Çulhaoğlu, koronavirüs salgının etkisiyle vatandaşların geçim derdinin katlanarak arttığını belirtti. İnsanların çaresiz durumda olduğunu belirten Çulhaoğlu konuyla ilgili bir basın açıklaması yaptı.

Çulhaoğlu yaptığı basın açıklamasında şunları kaydetti:

“Cumhurbaşkanlığı Hükümet etme sistemi ile zaten ekonomik kriz giderek artmışken, korona virüs salgınının da etkisiyle vatandaşlarımızın geçim derdi katlanarak daha da artmaktadır. Ak Parti iktidarı tarafından yüz binlerce çalışanın kısa çalışma ödeneğine ya da ücretsiz izine mahkum edilmesi insanlarımızı temel ihtiyaçlarını da karşılayamaz duruma düşürdü. Sadece 2021 yılında işsizler kervanına 2 Milyon insanımız daha eklendi. Bu insanlarımız bugün tamamen çaresiz durumdadır.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Fatih Dönmez “2021’in Ocak-Eylül aylarında gönderilen elektrik faturalarını 2.600.000, doğalgaz faturalarını 600.000 vatandaşımız zamanında ödeyememiş ve bu abonelere geçici kesinti uygulaması yapılmıştır” dedi. Bu şunu da göstermektedir. İktidara sürekli söylüyoruz, vatandaşlarımız fahiş fiyatlar yüklenen enerji faturalarını ödeyemiyor, evi için en temel gıda maddelerini alamıyor, Çarşı-Pazar yangın yeri bunu durdurun, milletimizin geçim derdi ile ilgilenin, üreticimizin girdi maliyetlerini düşürürseniz hiç değilse millet ucuz sebze ve meyve yer, faturalarını ödemede daha rahat olur. Kendiniz saltanat ve şatafat içinde israftan kaçınmazken milletimizi ödeyemeyeceği faturalar ile karşı karşıya bırakmayın dememizin Bakan tarafından ikrarıdır bu.

Genel Başkanımız Sn. Meral Akşener asgari ücret bugün 2325 TL İken işverenin cebinden 3458 TL çıkıyor.SGK pirimi ve vergiyi Devlet üstlensin Asgari ücret 3000 TL net işçimizin eline geçerken işverenimizin cebinden yine 3458 TL çıkmış olsun” Teklifi bu pandemi döneminde işçimizi ve işverenimizi rahatlatacaktır.

Bu iktidar vatandaşından kopmuş ve milletinin dertleri ile hemhal olamaz duruma gelmiştir. Biran önce bu yönetim tarzından kurtulmamız ve vatandaşlarımızın dertlerini, sıkıntılarını çözmemiz gerekmektedir. Bunun da yolu milletimiz açız, geçinemiyoruz derken, “Al keyf çayı iç” diyen tek adam sistemini terk edip, iyileştirilmiş ve güçlendirilmiş demokratik parlamenter sistemi tesis etmemizdir. Ülkemizin ve milletimizin geleceği, refahı buna bağlıdır.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.