Kozmik Radyo & Haber

BİLİŞİMDE EĞİTİM ALT YAPISI KARATAŞ BELEDİYESİ DESTEKLERİ İLE GÜÇLENİYOR

BİLİŞİMDE EĞİTİM ALT YAPISI KARATAŞ BELEDİYESİ DESTEKLERİ İLE GÜÇLENİYOR
367 views
08 Aralık 2020 - 12:20

Karataş Belediyesinin destekleri ile Karataş Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Adana, Karataş ve Yumurtalık İlçeleri Turizm Geliştirme Alt Yapı Hizmet Birliği ( ATGAB ) ile imzalanan protokol sonrası Karataş’ta Robotik kodlama sınıflarının yapımı tamamlanma noktasına gelinirken sınıflar kullanıma açılmaya hazırlanıyor.  

Karataş’ta bulunan Mehmet Akif Ortaokulu, Borsa İstanbul ÇPAL, Tevfik Ayser Canbolat Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Tuzla ÇPAL kurumlarına robotik kodlama sınıfları kurulması, bu sınıfların işletilmesi, robotik kodlama eğitici ve öğrenci eğitimlerinin düzenlenmesi ve projenin sonuçlandırılmasına ilişkin hususları belirlemek amacıyla imzalanan protokol ile hazırlanan sınıflar eğitimin yeniden başlaması ile öğrenciler ile buluşturulacak.  

Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz; “ Çocukların eğitimleri kapsamında her türlü desteği vermek için mücadele ediyoruz. Geleceğimize yapılacak en güzel yatırım çocuklarımızın eğitimi. Bu anlamda bizler Karataş Belediyesi olarak verdiğimiz sözü yerine getirerek ilçemize 4 adet Robotik Kodlama sınıfı kazandırılmasının haklı gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Yeni nesilin bilişimdeki eğitim alt yapısının güçlendirilmesine katkı sunması ümidi ile halkımıza ve öğrencilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.  

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.