Kozmik Radyo & Haber

Seyhan kısıtlamada boş durmadı

Seyhan kısıtlamada boş durmadı
301 views
07 Aralık 2020 - 11:04

Seyhan Belediyesi, yeni tip Coronavirüs (Covid-19) salgını önlemleri kapsamında alınan 2 günlük sokağa çıkma yasağında boş olan, normalde insan sirkülasyonun yoğun olduğu, Mirzaçelebi Mahallesi ile Ulucami civarındaki sokakları asfaltladı. Belediye ekipleri ayrıca aşevi aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek, Sosyal yardım birimince gıda, medikal yatak veya cihazlar teslim ederken sokakta yaşayan kedi, köpek ve güvercinlere de besleme çalışması yaptı.

Seyhan Belediye ekipleri, Başkanı Akif Kemal Akay’ın talimatıyla Corona tedbirleri kapsamında getirilen 2 günlük kısıtlamayı hizmet üretme anlamında fırsata çevirdi. Seyhan Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü ekipleri, normal günlerde iş yerleri ve insan sirkülasyonunun çok olduğu Mirzaçelebi Mahallesi ile Ulucami civarındaki sokakları, kısıtlamayı fırsat bilerek asfaltladı. Asfaltta önce kullanım ömrünü yitirmiş asfaltı finişer ile kazıyan ekipler, su olukları ve yağmur suyu tahliye ızgaralarını yenileyerek asfalt serimini tamamladı.

SOSYAL BELEDİYECİLİK UYGULAMALARI AKSAMADI

Seyhan Belediyesi, ihtiyaç sahibi vatandaşların taleplerini karşılamak üzere Aşevi’ni faaliyette tuttu. Hanedan Kültür Merkezi’nde 5 bin kişiye yemek çıkartabilecek Aşevi kurulması için hazırlıklar sürerken, mevcut şartlarla ihtiyaç sahipleri için sıcak yemek üretimi sürdü. Steril ve Gıda Mühendisleri kontrolünde üretilen sıcak yemekler ilçenin 4 yanında; 2 aşevi ve muhtarlık binaları önlerinde ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı. Seyhan Belediyesi ekipleri ayrıca ihtiyaç sahiplerine gıda kolisi, akülü veya manuel engelli sandalyesi, ihtiyaç sahibi hastalara medikal yatak gibi medikal ürünlerini kısıtlama sürecinde de vermeye devam etti.

SOKAK HAYVANLARI UNUTULMADI

Seyhan Belediyesi kedi-ve köpekler için 84 değişik noktada gerçekleştirdiği besleme çalışmasını kısıtlama sürecinde genişletti. Belediye ekipleri sokaktaki Kedi ve köpekler için kırıntı, mama gibi yiyecekleri ilçenin 4 yanına ulaştırdı. Ekipler kent merkezinde de kümelenen Güvercinleri de unutmadı. Ulucami, 5 Ocak meydanı, Gar önü gibi güvercinlerin kümelendiği alanlarda besleme yaptı. Belediye ekiplerince yapılan bu çalışmalar, kısıtlama getirildiği dönemlerde tekrarlanacak

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.