Kozmik Radyo & Haber

ÇELEBİ: GERÇEKLERİ KONUŞMAYA YÜREĞİNİZ VARSA HODRİ MEYDAN!

ÇELEBİ: GERÇEKLERİ KONUŞMAYA YÜREĞİNİZ VARSA HODRİ MEYDAN!
529 views
07 Aralık 2020 - 14:20

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, Türkiye’yi yönetemeyen Saray İttifakı’nın Adana İl Başkanlarının Türkiye’nin ve halkın gündeminden kopuk bir halde, demagoji yaparak, CHP’li belediyelere sözüm ona eleştirerek atarak siyasi rant elde etmeye çalıştığını söyledi.  AKP Adana İl Başkanı Mehmet Ay ile MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı’nın bu tutumunun anlaşılamaz olduğunun altını çizen Çelebi, “Bugün Türkiye’nin başta Covid-19 salgını olmak üzere yüzlerce yaşamsal öneme sahip sorunları varken,  Sayın Ay ve Sayın Avcı bu gerçekleri görmezden geliyor,  sorunları konuşmaya yanaşmıyor,  incir çekirdeğini doldurmayacak şeylerle belediyeleri eleştiriyor” dedi.

“TÜRKİYE’NİN GERÇEKLERİNE GÖZLERİNİ KAPATIP, KULAKLARINI TIKAMIŞLAR”

CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, Covid-19 salgını, çöken ekonomi, kamu kaynaklarının ‘Katar Katar’ yabancılara peşkeş çekilmesi, işsizlik, açlık sınırının altındaki asgari ücret, tank-palet fabrikasının  satılması gibi Türkiye’nin acı gerçeklerine gözlerini kapayıp, kulaklarını tıkayan Saray İttifakı’nın il başkanları ve milletvekillerinin CHP’li belediye başkanlarına ve yöneticilerine boş şeylerle saldırarak, kamuoyunu yanılttıklarını ve sorumluluktan kurtulmaya çalıştıklarını ifade etti.

“ÇARESİZLİKTEN İFTİRALARLA CHP’YE VE CHP’LİLERE SALDIRIYORLAR”

İl Başkanı Çelebi, Ay ile Avcı’nın, CHP İl Örgütü’nün etkinliğin duyurusu üzerinden ve Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın halkın yoksulluğuna vurgu açıklamasını çarpıtarak, siyaseten çaresizliklerini ortaya koyduklarını söyledi.  

Çelebi, “ Türkiye’yi yönetemedikleri, Covid -19 salgınının önüne geçemedikleri için, halkın yaşamsal öneme sahip sorunlarını çözemedikleri için çaresiz bir şekilde CHP’ye saldırarak kamuoyunu yönlendirmeye çalışıyorlar.  Ama bunlar boş çabalar. Türkiye’yi bu duruma düşüren Saray İttifakı acı reçeteyi milyonlarca yoksul yurttaşa yükleyerek sorumluluklarından kurtulamaz” diye konuştu.

“GERÇEKLERLE YÜZLEŞECEK CESARETİNİZ VARSA İŞTE MEYDAN!

Saray İttifakı’nın il başkanları Ay ve Avcı’ya “meydan okuyan”  CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, şunları kaydetti:

 “Gerçeklerle yüzleşecek cesaretiniz varsa işte meydan!

Gelin, Covid-19 salgınının gerçeklerini masaya yatıralım. Hasta, vaka, ölüm sayılarıyla ilgili olarak iktidarın halka neden yaşan söylediğini, gerçekleri saklamaya çalıştığını, neden 5 maskeyi ücretsiz dağıtamadığını, Covid-19 testi pozitif çıkan hastaların neden toplu taşıma araçlarıyla evlerine gönderildiğini, halk sağlığını hiçe sayıp siyasi hesaplarla mühürlettiğiniz Sahra Hastanesi’ne bugün neden acil ihtiyaç duyduğumuzu konuşalım!

“SAĞLIK ÇALIŞANLARININ DURUMUNU MASAYA YATIRALIM”

Salgınla mücadelenin gerçek kahramanları olan sağlık çalışanlarının çalışma koşullarının neden iyileştirilmediğini, sağlık emekçilerine 3600 ek gösterge verilmesine neden karşı çıktığınızı, ihtiyaç olmasına karşın yeteri kadar sağlık çalışanının atamasını neden yapmadığınızı,  ek ödemede dahi sağlık çalışanları arasında neden ayrım yaptığınızı, Covid-19’u sağlık çalışanları için bir meslek hastalığı olarak dahi neden kabul etmediğinizi masaya yatıralım!

“COVİD-19 AŞISI İLE İLGİLİ BELİRSİZLİKLERİ TARTIŞALIM”

25 milyon yurttaş için alındığı belirtilen Covid-19 aşısı ile ilgili kargaşayı, aşının güvenilirliğini, ithal edilen miktarın yetersizliğini, ‘salgınla mücadele’ adı altında alınan kısıtlama kararlarındaki mantıksızlıkları, belirsizlikleri sorgulayalım!

“ULUSAL GÜVENLİĞİ İLGİLENDİREN KONULARI KONUŞALIM”

Elbette Türkiye’nin sorunları salgından ibaret değil.

Ulusal güvenliğimizi ilgilendiren Ege Denizinde Yunanistan’ın işgal ettiği adalarımızın durumunu, Borsa İstanbul hisselerinin, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait 1.Ana Bakım Komutanlığının (tank-palet fabrikası), ülkemizin sularının ve milli servet niteliğindeki kamu kurumlarının ‘Katar Katar’ yabancı sermayeye, yok pahasına peşkeş çekilmesini sorgulamaya cesaretiniz var mı?

“BÜTÇE AÇIĞINI KAPATMAK İÇİN YAPILACAK ZAMLARI ELE ALALIM”

2021 yılı bütçe açığı 245 milyar TL olarak öngörülüyor. Bu bütçe açığının nasıl kapatılacağını, ortaya çıkacak açığın zam furyasıyla kapatılacağını, yapılandırmadan yararlanamayan çiftçilerin ve kesimlerin, iş bulamadığı için gelecekten umudunu kesen gençlerin durumunu sorgulayalım!

“ASGARİ ÜCRETLE ÇALIŞANLARDAN NASIL GEÇİNDİKLERİNİ DİNLEYELİM”

Açlık sınırının altında kalan ve temel geçim kaynağı haline gelen asgari ücreti, asgari ücretle geçinen yurttaşlarımızın da katılımıyla birlikte konuşalım!

Salgın döneminde yardım yapmak yerine işyerlerini kapattığınız esnafın durumunu, yurttaşın kredilerle nasıl borç batağına sokulduğunu, eğitim sisteminin neden çöktüğünü, bereket fışkıran topraklarda tarımın neden bittiğini, Türkiye’nin neden kendine yetemediğini, temel hak ve özgürlüklerin neden sürekli kısıtlanmaya çalışıldığını masaya yatıralım!

Ayrıca AKP Genel Başkanı pandemi döneminde 156 ülkeye yardım ettikleriyle övünürken, o yardımların neden yoksul halkımıza yapılmadığını konuşalım.

Hatırlatmak isteriz ki, iktidar halkımıza bu yardımı yapmadı ancak, pandemi döneminde halk sağlığı için adeta seferberlik ilan eden Adana’da Büyükşehir belediyemiz başta olmak üzere, diğer belediyelerimiz şimdi de Covid-19 hastalarına günde iki öğün yemeği ulaştırıyor.  

Halkın gerçek gündeminden, ülke gerçeklerinden kopan Sayın İl başkanları bu gerçeklerle yüzleşmeye cesaretiniz varsa hodri meydan!”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.