Engelli dostu Soner Çetin

Engelli dostu Soner Çetin

Gönüllü Anneler Topluluğu Temsilcisi Gülşen Akgöz, Biz De Varız Destekleme Derneği Kurucu Başkanı Esin Parlak ve mevcut başkanı Birsen Uçar, özel gereksinimli bir grup çocukla Başkan Soner Çetin’i ziyaret ederek, plaket verdi. Soner Çetin için “Engelli Dostu” ifadesini kullanan Gülşen Akgöz, her zaman desteğinizi gördüğümüz için bu anlamlı günde size geldik” dedi.

3 Aralık Dünya Engelliler Gününde Gönüllü Anneler Topluluğu Temsilcisi Gülşen Akgöz, Biz De Varız Destekleme Derneği Kurucu Başkanı Esin Parlak ve mevcut başkanı Birsen Uçar, özel gereksinimli çocuklar Esen Özdemir, Ceren Erdoğan ve Onur Kurtulmuş ile birlikteÇukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’i ziyaret etti.

Gönüllü Anneler Topluluğu Temsilcisi Gülşen Akgöz, Başkan Soner Çetin için “Engelli Dostu” ifadesini kullanarak, “Bugün 3 Aralık Dünya Engelliler Günü. Bu anlamdı günde bir değişiklik yapmak istedik ve sizi ziyarete geldik, sizin yanınızda olmak istedik. Özel gereksinimli çocukları yılın sadece bir günü değil her gün düşündüğünüz için Gönülle Anneler Topluluğu olarak size teşekkür etmek istedik” dedi.

Özel gereksinimli çocukların ve annelerinin Adana’da zaman geçirebilecekleri, nefes alabilecekleri mekanların olmamasından yakınan Gülşen Akgöz, “Adana’da sadece Engelliler Parkı var. Başka park yok. Yeni parklar yapılmasını bekliyoruz. Sizin bu konuda ne kadar duyarlı olduğunuzu biliyoruz” şeklinde konuştu.

Biz De Varız Destekleme Derneği Kurucu Başkanı Esin Parlak da, Başkan Soner Çetin’in özel gereksinimli çocuklarla ilgili her türlü etkinliğe destek verdiğini belirterek, teşekkür etti.

Biz De Varız Destekleme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Birsen Uçar ise, Çukurova Belediyesi’nin temelini attığı Mola Evi’nin personeline eğitim vermek başta olmak üzere birçok konuda desteğe hazır olduklarını ifade etti.

Mola Evi konusunda bilgi veren Başkan Soner Çetin, “Belediye olarak özel gereksinimli çocuklar için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Mola Evi’nin temelini attık. Özellikle otistik çocukların annelerinin nasıl zorluklar yaşadığını biliyoruz. Bu anneler haftanın 2 günü 4’er saat çocuklarını buraya emanet ederek nefes alsın, ihtiyaçlarını gidermek için zaman bulsun istiyoruz” dedi.

Biz De Varız Destekleme Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Tanır Emre Üzelgeçici’nin de bulunduğu ziyarette Gönüllü Anneler Topluluğu, desteklerinden dolayı Başkan Soner Çetin’e “Engelli Dostu” plaketi verdi. Topluluk adına Biz De Varız Destekleme Derneği adına yaptırılan plaketi de Başkan Soner Çetin, kurucu başkan Esin Parlak ve mevcut başkan Birsen Uçar’a verdi.

YORUM ALANI

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.