Kozmik Radyo & Haber

Uludağ: Türkiye önümüzdeki yıllarda Sarıçam’ı konuşacak

Uludağ: Türkiye önümüzdeki yıllarda Sarıçam’ı konuşacak
325 views
24 Kasım 2020 - 11:13

Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, üniversiteleri, organize sanayi bölgeleri, stadyumu, verimli tarım arazileri ve muhteşem baraj gölü ile Türkiye’nin en gözde ilçelerinden biri olduklarını belirterek, “Önümüzdeki yıllarda gerçekleştireceğimiz birbirinden değerli projelerle Türkiye artık Sarıçam’ı konuşacak.” dedi

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir ve yönetim kurulu üyelerini makamında ağırlayan Başkan Uludağ, Sarıçam’ın ‘üniversite’, ‘sanayi’ ve ‘spor’ şehri olma üzerine yaptığı çalışmalarla Adana’nın yükselen değeri olduğunu vurguladı.

ULUDAĞ: İSTİHDAMA BÜYÜK KATKI SAĞLIYORUZ

Uludağ, “Türkiye’nin en büyük organize sanayi bölgelerinden biri Sarıçam’da bulunuyor. Yakın zamanda gıda organize sanayi bölgesi açılacak. Mahrukatçılar sitesi gibi pek çok site bölgemizdeki istihdama büyük katkı sağlayacak. İlçemizin her yönden gelişip kalkınması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Göreceksiniz 5 yıl sonra adımızı Türkiye’nin en yaşanabilir ilçeleri arasına yazdıracağız. Sanayi de olduğu kadar üniversiteleriyle de değerli bir ilçe haline geleceğiz” dedi. Uludağ, Sarıçam sınırları içerisinde yer alan Çukurova Üniversitesi ile Adana Alparslan Türkeş Bilim Teknoloji Üniversitesi’nin ilçeyle bütünleşmesini sağlayacak projeler geliştirdiklerini belirterek, “On binlerce öğrencimizin ve öğretim görevlilerimizin Sarıçam’ın sosyokültürel yapısına zenginlik katmasını sağlayacak adımlar atıyoruz. Yanı sıra gölümüzde kano, kürek, yelken gibi spor dallarında uluslararası müsabakaların yapılabilmesini sağlayacak yatırımlar yapacağız.” şeklinde konuştu.

ESENDEMİR: BAŞARILI HER PROJEYİ DESTEKLİYORUZ

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir de Adana’nın her yönden gelişip kalkınmasını sağlayacak yatırımları ve projeleri her zaman desteklediklerini belirterek, akılcı yatırımlarla büyüme hedefi olan Sarıçam’ın tanıtılmasında da öncü rol üstleneceklerini söyledi.

Cemiyet olarak hem yerelde hem yaygın medyada etkin temsilcilerle Sarıçam’ın tanıtılmasına katkı sağlamaktan onur duyacaklarını dile getiren Esendemir, bu yönde belediye ile işbirliğine hazır olduklarını kaydetti.

ÇGC’nin Sarıçam Belediyesi ziyaretinde Başkan Cafer Esendemir’in yanı sıra Başkan Vekili Mustafa Özke, Başkan Yardımcıları Mehmet Uluğtürkan, Yasemin Atasoy, Genel Sekreter Sefa Saygıdeğer, Mali Sekreter Murat Yonat, Mali Sekreter Yardımcısı Hüseyin Arat, Yönetim Kurulu Üyeleri Vahap Ünkat, Jale Karaşahinoğlu ve Mustafa Akköse hazır bulundu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.