Kozmik Radyo & Haber

Seyhan, öğretmenleri unutmadı

Seyhan, öğretmenleri unutmadı
318 views
24 Kasım 2020 - 14:54

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, öğretmenler günü nedeniyle gerçekleştirilen etkinliklerde  yaptığı konuşmada “Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği hedefe doğru; aklın ve bilimin ışığında, aydın ve çağdaş nesiller yetişmesinde emeği geçen tüm öğretmenlerin gününü kutluyorum” dedi.

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Belediyeye bağlı olan Tellidere, Gürselpaşa ve Yeşilyurt Mahallelerindeki kreşler ile bazı SEYMER’lerdeki “Öğretmenler günü” kutlama programlarına katıldı.  Ziyaretlerde öğretmenlerin gününü kutlayan Başkan Akay, öğretmenlerin her türlü zorluğa rağmen, sevgi ve sabırla, büyük fedakârlık göstererek milletin geleceğini hazırladıklarını ve yeryüzünün en kutsal, en saygın mesleğini icra etmeye devam ettiklerini kaydetti.

“ÖĞRETMENLERİN ÜLKENİN GELECEĞİNE KATKISI BÜYÜK”

Büyük Önder Atatürk’ün, ‘Öğretmenler; yeni nesil sizlerin eseri olacaktır’ diyen Başkan Akay sözlerini şöyle sürdürdü;

“Öğretmenler ülkenin geleceği açısından verdiği katkı çok büyüktür. Ancak öğretmenler; bu katkıyı verirken, çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmenin çabasını zor koşullar altında vermektedir.  Öğretmenlerimiz buna rağmen ülkemizin yarınlarını şekillendirmek için gecesini gündüzüne katmaktadır.  Cehalete karşı savaşır. Ve Atatürk’ün  “Cumhuriyet sizden fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister.” Sözünü hiç unutmadan çalışır.  Bugün bir kez daha başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği hedefe doğru; aklın ve bilimin ışığında, aydın ve çağdaş nesiller yetişmesinde emeği geçen tüm öğretmenlerin gününü kutluyor.  Başta Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vefat etmiş tüm öğretmenlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz.”

Başkan Akay, Kreş ve SEYMER’lerdeki etkinlikte pasta kesen öğretmenlerin gününü kutlayarak çocuklara verdikleri eğitim nedeniyle teşekkür etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.