Kozmik Radyo & Haber

“CHP yönetimi koltuk için kapıda sabahlar”

“CHP yönetimi koltuk için kapıda sabahlar”
274 views
17 Kasım 2020 - 15:54

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi’nin dün MHP’ye yönelik açıklamalarına tepki gösterdi, “CHP Adana İl Başkanı Sayın Mehmet Çelebi, önce hangi CHP’nin İl Başkanı olduğunu araştırmalı” dedi.

Avcı şunları söyledi:

“HANGİ CHP’NİN İL BAŞKANI?”

“Teröristi açıkça öven ve savunan CHP Genel Başkanı için yapılan suç duyurusu ve dokunulmazlığının kaldırılması için fezleke hazırlanması, CHP cenahında telaşa neden olmuştur. İktidarın karşısında muhalefet olmakla Türkiye’nin hasımlarının yanında saf tutmayı birbirine karıştıranları ibretle izlemekteyiz. CHP Adana İl Başkanı Sayın Mehmet Çelebi, önce hangi CHP’nin İl Başkanı olduğunu araştırmalı; büyük Türk milliyetçisi Atatürk’ün kurduğu CHP’nin mi, yoksa bugün FETÖ’nün sesi olan, PKK’nın hücre evine dönen CHP’nin İl Başkanı mı? Sayın Çelebi, Atatürk’ün kurduğu CHP ile bugünkü CHP arasındaki yüz seksen derecelik farkı bilmeden konuşuyorsa bir kere ayıptır, bilerek konuşuyorsa bin kere ayıptır.”

“CHP’YE ACZİYETİN NE OLDUĞUNU ANLATMAMIZ GEREK”

Avcı, şöyle devam etti:

“Anlaşılan o ki CHP’ye ‘Acziyet’in ne olduğunu da anlatmamız gerekiyor. Kaset kumpasıyla işbaşına gelmek, Türkiye’yi Türkiye düşmanlarına şikâyet etmek acziyettir. Teröristlerin cenazelerine katılmak, teröristi övmek, savunmak, işbirliği yapmak acziyettir. Türkiye’deki iktidarı devirmek isteyen Joe Biden’i geceden tebrik etmek, yardım ummak acziyettir. HDP’nin desteğiyle koalisyon hayali kurup, ‘Bahçeli Başbakan olsun’ teklifi acziyettir. Türkiye’nin sınır ötesi operasyonlarına karşı durmak,‘YPG mi Türkiye’ye saldıracak?’ demek acziyettir. 21 Haziran 2018’de CHP-HDP-İP-SP ile anayasayı değiştirme komisyonu kurduklarını açıklayıp bugün inkâr etmek acziyettir.”

“CHP İKTİDAR PARTİSİNİN KAPISINDA SABAHLAR”

Bünyamin Avcı devamla şu ifadeleri kullandı:

“Açıklamasında ‘İktidar olanaklarından yararlanabilme adına iktidarın yandaşlığına soyunan MHP’ cümlesi sarf eden Mehmet Çelebi de çok iyi bilmektedir ki Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin ve MHP’nin iktidardan bir tek isteği olmamıştır. Ancak; bugün MHP Cumhur İttifakı’ndan çekilse, yarın seçim olsa CHP yönetimi üç koltuk kapmak için iktidar partisinin kapısında sabahlar. Devletin, milletin bekası gibi bir derdi olmayan CHP yönetiminin, iktidar olmayı koltuk sahibi olmak şeklinde anlamaları da çok gariptir.”

CHP’Lİ KÖSEOĞLU’NUN SÖZLERİYLE CEVAP VERDİ

Bünyamin Avcı, ‘Demokrasi ve hukuk’, ‘iktidardan nemalanmak’ söylemini kullanan Mehmet Çelebi’ye, ömrünü verdiği partisinden 2016’da ihraç edilen, son bir haftada Bölge Gazetesi’nde ‘Atatürk ve Atatürkçülük nasıl öldürüldü?’ serisi yazan CHP eski Seyhan İlçe Başkanı Mustafa Köseoğlu’nun 29 Mart 2016’ yaptığı açıklamasıyla cevap verdi:

“Köseoğlu, ‘CHP’nin AKP’ye karşı neden alternatif olamadığını anlattım. Bu anlatımı yapar iken de genel başkan yardımcılarının nasıl AKP’den ihale aldıklarını, onlarla nasıl bir ilişki içinde olduklarını ortaya koydum. CIA ve MOSSAD’ın raporlarına yansıyan CHP’lilerden örnekler verdim. Partinin hangi üst düzey yetkililerinin nasıl ihale kovaladıklarını, iş kovaladıklarını anlattım.’dedi.(adananinsesi.com)”

“HAKKANİYETE, VİCDANA, İNSAFA SIĞMAZ”

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı “Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli,

Milliyetçi Hareket Partisi daima ‘Önce ülkem ve milletim’ demektedir. Milli bekadır asıl derdimiz. ‘Söz konusu vatansa gerisi teferruattır’ diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkülerini yaşatan yegâne partiyiz. Bu gerçekleri bile bile MHP’yi, Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’yi suçlamak hakkaniyete, vicdana, insafa sığmaz; teşebbüs edenler de her zaman gerekli cevabı alırlar.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.