Kozmik Radyo & Haber

“Ülkemizi uçurumdan aşağı sürüklüyorlar”

“Ülkemizi uçurumdan aşağı sürüklüyorlar”
321 views
11 Kasım 2020 - 10:12

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut, Meclis’te yaptığı konuşmada, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın istifa açıklaması ve sonrasında yaşananlara oldukça sert tepki gösterdi. Tek adam ve Saray rejiminin Türkiye’ye büyük kötülükler yaptığını anlatan Barut, “Yaşadığımız buhranın asıl nedeni bu durumdur. Tek adam rejimi, onun kontrolündeki bağımlı medya, hak ve özgürlüklerin kısıtlanması, ülkemizi uçurumdan aşağı sürüklüyor. Veziri verip şahı kurtaracağını sananlar yanılıyor. Size halkımız tokadı sandıkta vuracak” dedi.

“HAZİN ANLAR YAŞADIK”

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda söz alarak, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın sosyal medya hesabı üzerinden istifa açıklamasının ardından yaşanan süreci sert sözlerle eleştiren CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, “Haftasonu ülke tarihimize kara bir leke olarak geçecek hazin anlara tanıklık ettik. Tek adam rejiminin, Saray saltanatının ülkemize nasıl büyük zararlar verdiğini, daha da verebileceğini dünya alem bir kez daha gördü” diye konuştu.

“YAŞANAN BUHRANIN NEDENİ TEK ADAM REJİMİDİR”

Türkiye’de yaşanan ekonomik ve siyasi krizin ocakları söndürdüğünü ifade eden Ayhan Barut, şunları kaydetti:
“Ekonomimiz cayır cayır yanarken, bu tablonun sorumluları hiçbir adım atmadı. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak istifa ettiğini açıkladı ama devleti yönetenler tam 27 saat boyunca halkımıza bir açıklama yapmadı. Koca basın kuruluşları ‘dut yemiş bülbül’ gibi sustu. Bu ülkenin cesur gazetecileri ve gerçek basın kuruluşları olmasa, kimse süreçten haberdar olmayacaktı. İşte bugün yaşadığımız buhranın asıl nedeni bu durumdur. Tek adam rejimi, onun kontrolündeki bağımlı medya, hak ve özgürlüklerin kısıtlanması, ülkemizi uçurumdan aşağı sürüklüyor. Veziri verip şahı kurtaracağını sananlar yanılıyor. Size halkımız tokadı sandıkta vuracak.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.