Kozmik Radyo & Haber

REKTÖR PROF. DR. TUNCEL BORSA VE ODALARI ZİYARET ETTİ

REKTÖR PROF. DR. TUNCEL BORSA VE ODALARI ZİYARET ETTİ
387 views
11 Kasım 2020 - 11:18

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel bölge ekonomisine katkı sağlayan oda ve borsa yönetimlerini ziyaret ederek ikili işbirlikleri kapsamında görüşmeler yaptı. Prof. Dr. Tuncel, “Güzel Adanamız ve güzide Üniversitemizin pek çok alanda dayanışma ve işbirliği içerisinde olmasını planlıyoruz.” dedi.

Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel, oda ve borsa yönetimine iade-i ziyarette bulundu. Prof. Dr. Tuncel’in ilk durağı Adana Ticaret Borsası (ATB) oldu. ATB Başkanı Şahin Bilgiç ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle bir araya gelen Prof. Dr. Tuncel, kent ekonomisine yönelik fikir alışverişinde bulundu.

Bilgiç: Üniversitemiz İle Çalışmamıza Hız Kazandıracağız

ATB Meclis Başkanı Osman Bağış, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sabahattin Yumuşak, Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Tezcan, Genel Sekreter T. Gökhan Öztürk ile Yardımcısı Hakan Kahyalar’ın hazır bulunduğu ziyarette konuşan ATB Başkanı Şahin Bilgiç, “İştigal konumuz içerisinde tarım ürünlerinin yer alması ortak paydasıyla Üniversitemiz ile birlikte bugüne kadar birçok çalışmamız olmuştur. Bu süreç sizin sayenizde daha da geliştirilerek kentimizin üretimdeki katma değeri için ciddi mesafeler alacağına inancımız tamdır.” dedi.

ATB Başkanı Bilgiç ziyaret anısına Rektör Prof. Dr. Tuncel’e hediye takdim etti. Ziyaret anı fotoğrafı çekilmesiyle son buldu

Menevşe: İkili İşbirliklerimiz Devam Edecek

Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel’in ikinci durağı ise Adana Ticaret Odası (ATO) oldu. ATO Başkanı Atilla Menevşe ve Yönetim Kurulunun hazır bulunduğu toplantıda Prof. Dr. Tuncel, kent ekonomisine katkı sağlamak ve katma değer üretmek için sanayici ve ticaret erbabı iş insanlarıyla ikili çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.

ATO Başkanı Menevşe ise, Çukurova Üniversitesi ve Adana Ticaret Odası’nın bugüne kadar birçok ikili işbirliğine imza attıklarını hatırlatarak yeni yönetim ile de kent ekonomisi için tam destek vererek çalışacaklarını söyledi. Yeni görevinde başarı dileklerini yineleyen Menevşe, ziyaret anısına Prof. Dr. Tuncel’e hediye takdim etti. Ziyaret anı fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

Kıvanç: İş Birlikteliklerine Hazırız

Rektör Prof. Dr. Tuncel’in son durağı ise Adana Sanayi Odası (ADASO) oldu. ADASO Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç, Meclis Başkanı İsrafil Uçurum, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Meclis Divanı’nın hazır bulunduğu toplantıda kent sanayisinin durumu hakkında Rektör Prof. Dr. Tuncel’e sunum yapıldı. ADASO Başkanı Kıvanç, Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel’e başarı dileklerini iletti. Üniversite-sanayi işbirliğinin gelişmesinin önemine vurgu yapan Kıvanç, Çukurova Üniversitesi ile iş birlikteliklerine hazır olduklarını söyledi.

Ziyaret anısına ADASO Başkanı Kıvanç, Rektör Prof. Dr. Tuncel’e hediye takdim etti. Ziyaret anı fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.