Kozmik Radyo & Haber

ÇGC’den geleceğe bir nefes

ÇGC’den geleceğe bir nefes
388 views
11 Kasım 2020 - 15:23

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, toprakla buluşan her fidanın geleceğin Türkiye’sini oluşturacak çocukların sağlıklı büyümesi için bir nefes olacağını söyledi.

Başkan Esendemir, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Türkiye genelinde gerçekleştirdiği 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü dolayısıyla gerçekleştirilen yönetim kurulu üyeleriyle birlikte fidan dikme etkinliğine katıldı.

Adana Valisi Süleyman Elban, daha yeşil bir Türkiye için geleceğe miras bırakarak, orman ve doğa sevgisinin arttırılması maksadıyla gerçekleştirilen fidan dikim seferberliği programına katılanlara teşekkür etti.

Orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz’ın açılış konuşmasını yaptığı etkinliğe Adana Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, Adana Emniyet Müdürü Doğan İnci, Sarıçam Kaymakamı Müfit Gültekin, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Meryem Tuncel,  Adana Alparslan Türkeş BTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay, DSİ Bölge Müdürü Mehmet Akif Balta, İYİ Parti İl Başkanı Göktür Boyvadaoğlu, AESOB Başkanı Niyazi Göğer ve diğer yetkililer ile birçok vatandaş katıldı.

Günün anlam ve önemini belirten Başkan Esendemir, “Bu yıl orman yangınları bakımından zor bir dönem geçirdik. Yaşanan tüm zorluklara rağmen kenetlenerek, yangın bölgelerindeki ağaçlandırma çalışmalarının başarıyla yapıldığına tanık olduk. Bu gün de yeni fidanlar dikerek, geleceğe bir nefes veriyoruz. Orman yangınlarının yaşanmaması ve dikilen fidanların korunması için vatandaşlarımızdan da duyarlılık bekliyoruz. Ormanlarımıza ne kadar sahip çıkarsak, geleceğimizi o kadar sağlıklı çocuklara teslim etmiş oluruz.” diye konuştu.

“11 Milyon Ağaç, Bugün Fidan, Yarın Nefes” programı çerçevesinde düzenlenen etkinlikte Başkan Esendemir’in yanı sıra Başkan Vekili Mustafa Özke, Genel Sekreter Sefa Saygıdeğer ve Yönetim Kurulu Üyesi Vahap Ünkat da hazır bulundu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.