Kozmik Radyo & Haber

“Unutmayacağız, unutturmayacağız!”

“Unutmayacağız, unutturmayacağız!”
350 views
09 Kasım 2020 - 13:14

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı “Atatürk; feraset, basiret ve cesaretin yanında, ilim ve irfanı öncelikleyen, üstün liderlik özellikleriyle Dünya tarihinde öne çıkan bir şahsiyetti.” dedi. 

“MİLLİ MÜCADELEYİ ÖRGÜTLEYEN LİDER

“MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 82. yıl dönümü münasebetiyle yayımladığı mesajda; “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Kurucu Lideri ve ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk, emperyalist güçlere karşı verilen savaşta ülkesi param parça olmuş aziz milletimizin en zor şartlarında Milli Mücadele’yi örgütleyen ve liderlik eden büyük bir asker ve örnek bir devlet adamıydı.” ifadesini kullandı.

“BİLGİ VE BİRİKİMİYLE ÇOK YÖNLÜ BİR AYDINDI”

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, şöyle devam etti:

“Dışarıdan düşmanların kuşattığı, içeriden ihanetin zirve yaptığı bir zaman diliminde ortaya çıkan Atatürk; feraset, basiret ve cesaretin yanında, üstün liderlik özellikleriyle Dünya tarihinde öne çıkan bir şahsiyet; ilim ve irfanı öncelikleyen, aklı ve bilimi rehber edinen, hurafelere karşı da savaşmış, bilgi ve birikimiyle çok yönlü bir aydındı.”

“HER ALANDA BAĞIMSIZ OLMAYI ESAS ALDI”

Avcı, “Büyük Türk milliyetçisi Atatürk, vatan ve millet sevgisi zirvede olan, her şartta millete güven duymayı öğütleyen, her alanda bağımsız olmayı esas alan, milli menfaatlerden asla taviz vermeyen, zulme, baskıya, dayatmaya, esarete karşı boyun eğmeyen; bugün her Türk vatandaşının örnek alması gereken bir liderdi. Atatürk, milletimizin gönlünde emanetleriyle, ülküleriyle yaşamaya devam edecektir; asla unutmayacağız, unutturmayacağız! Büyük Türk Milleti’nin Büyük Lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmetle, minnetle anıyorum, ruhu şad olsun!” dedi. 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.