Kozmik Radyo & Haber

Gürer: ‘Deprem Bilim Kurulu’ kurulmalı

Gürer: ‘Deprem Bilim Kurulu’ kurulmalı
336 views
04 Kasım 2020 - 12:03

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, her depremden sonra aynı şeylerin söylendiğini ancak gerekli tedbirlerin yeterince alınmadığını belirterek, “Acilen ‘Deprem Bilim Kurulu’ kurulalı ve bilim insanlarıyla çalışmalara derhal başlanmalıdır” dedi.

DEPREM  İÇİN ÇOK KONUŞUP AZ İŞ YAPILIYOR

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, İzmir’de geçtiğimiz Cuma günü meydana gelen 6.6 şiddetindeki depremle ilgili TBMM’de söz alarak  üzüntüsünü dile getirdi, “Depremde yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum” dedi.

DEPREM  ÖNCESİ TEDBİRLER ARTIRILMALI

Her depremden sonra “Deprem öldürmez, bina öldürür” sözünün tekrarlandığını ancak depremin etkisi geçince aynı sorunların yeni bir depreme kadar süregeldiğini ifade eden CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “Depremlerde yaşanan acılar onu yaşayanların dışında unutuluyor. Depremlerden önce ise nedense çözüm için yeterince çaba ve çalışma gösterilmiyor” şeklinde konuştu.

RİSKLİ YAPILARLA İLGİLİ HEMEN HAREKETE GEÇİLMELİ 

Siyasi iktidarın depremlerle ilgili alınması gereken tedbirler konusunda yetkileri Çevre ve Şehircilik Bakanlığında toplandığına da dikkat çeken Gürer, bu durumda riskli yapılar için hemen uygulamaya geçilmesi ve gerekli tedbirlerin alınması gerektiğini vurguladı.

BİLİM İNSANLARININ SÖZLERİNE KULAK VERİLSİN 

CHP Milletvekili Gürer, depremin ne zaman ve nerede olacağının önceden kestirilemediğine de işaret ederek, “Acilen ‘Deprem Bilim Kurulu’ kurulmalı. Bilim insanlarıyla tavizsiz bir şekilde gerekenler yapılmalı ve çalışmalara derhal başlanmalıdır” ifadelerini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.