Kozmik Radyo & Haber

ÇULHAOĞLU: VERİMLİ ARAZİLERİMİZ TALAN EDİLMESİN

ÇULHAOĞLU: VERİMLİ ARAZİLERİMİZ TALAN EDİLMESİN
375 views
02 Kasım 2020 - 12:31

İYİ Parti Adana Milletvekili Metanet Çulhaoğlu, “Çukurova Havalimanı Adanalının değil, yandaşların işine yarayacak ölü bir yatırımdır” dedi.

Çulhaoğlu konuyla ilgili bir basın açıklaması yaparak şunları kaydetti:

“7 yıl önce 357 Milyon liraya mal olacağı hesaplanarak ilk temeli atılan Çukurova Havalimanı için başka yer yokmuş gibi8 milyon metrekare verimli tarım alanı kamulaştırdı iktidar. Adana, Mersin ve Osmaniye illerine de hizmet vermesi planlanan Çukurova Bölgesel Havalimanı şehrimizin güneyinde birçok yer varken hemen Şakirpaşa Havalimanının yanına yapılması ne manaya geliyor. Yeni havalimanının maliyeti de nereden baksanız 500 Milyon EURO’dan aşağı olmayacaktır.

Şu anda Adana’mızda bölgeye hizmet veren bir havalimanımız var ve bu havalimanındaki yolcu sayısı son 5 yıldır artmazken, yeni yapılacak Çukurova Havalimanı için yıllık 12 milyon yolcu garantisi verileceği söyleniyor. Milletimiz bu filmi Kütahya ve Afyon arasına inşa edilirken Zafer Havalimanında gördü. Bu Havalimanına senelik 1 milyon 279 bin yolcu garantisi vermişlerdi, ne oldu 2019’da toplam 82 bin yolcu bu havalimanını kullanmıştı. Yani bu örneği verirken şunu anlatmak istiyorum. Özel sektörün işleteceği Havalimanına verilecek yolcu garantinin parası yine bu milletin cebinden kat-kat çıkarılacaktır.

Rantabl olmayacağı gün gibi ortada olan bir iştir bu. Doğru olan ise mevcut Havalimanını modernize etmek olmalıydı. Böylelikle hem hazinemizin parası yandaşlar lehine çar-çur edilmeyecek, hemde verimli araziler bu güne kadar atıl olmayacak ve ekilip, biçilebilecekti.

Milletimizden toplanan vergileri yerinde ve verimli kullanmayan bu iktidar, Hazinemizi yandaşların emrine sunmaktan vazgeçmemektedir. Merkez Bankası rezervlerimiz düşmekte, yandaşların yaptıkları neredeyse bütün işlere dolar karşılığı Devlet garantisi verilmektedir. Bu düzenin ve yönetme şeklinin son bulması gerekmektedir. Artık vatandaşlarımız ekonomik-sosyal hayatlarının düzeltilmesini istiyor. Cumhurbaşkanlığı hükümet etme sistemi ile ülkemiz her alanda iyice dibe vurmuştur. Bu sistemin sona yaklaştığı artık Ak Partiye oy veren kardeşlerimiz tarafından da dillendirilmeye başlamıştır. Gittiğimiz her yerde bu sistem sayesinde daha da kötü hayat şartlarının oluştuğunu söylemekteler. Siyaset bizim karnımızı doyurmuyor, sadece kendilerinin karnını doyuruyor, tuzu kuru olanlar gelsinler çarşının-pazarın halini görsün demekteler. Ak Partiye oy veren vatandaşlarımız için de iyileştirilmiş ve güçlendirilmiş demokratik parlamenter sistem kurtuluş olacaktır.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.