Kozmik Radyo & Haber

ÇGC, hatıra ormanı için harekete geçiyor

ÇGC, hatıra ormanı için harekete geçiyor
352 views
02 Kasım 2020 - 12:11

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, Adana Orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz’ı ziyaret ederek, ÇGC Hatıra Ormanı ve sosyal tesislerin ağaçlandırılması konularında görüş alışverişinde bulundu.

Başkan Esendemir’in ziyaretine Başkan Vekili Mustafa Özke, Genel Sekreter Sefa Saygıdeğer ve Mali Sekreter Murat Yonat da katıldı.

Orman Bölge Müdürü Yılmaz, hatıra ormanı yapılması ve düzenlenmesi konusunda bazı önemli prosedürlerin yerine getirilmesi gerektiğini belirterek, “Orman Bakanlığı tarafından belirlenen prosedürleri yerine getirenlere müdürlük olarak gerekli kolaylığı sağlıyoruz. Ayrıca 11 Kasım’da Kozan’da yapacağımız milli ağaçlandırma seferberliğine tüm basın mensuplarımızı davet ediyor ve fidan dikmeye çağırıyoruz” dedi. Yılmaz, Orman Bakanlığı’nın Türkiye’nin en disiplinli kurumları arasında saygın bir yeri olduğunu belirterek, Kozan bölgesindeki yangınlara Türkiye’nin dört bir yanından gelen yangın söndürme personellerinin bunun bir göstergesi olduğunu ifade etti.

Cemiyet Başkanı Cafer Esendemir de başta Kozan ve Pozantı yangınları olmak üzere bölgemizdeki yangınların söndürülmesi konusunda cansiperane çalışan orman müdürlüğü görevlilerine teşekkür etti. 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.